На гарячу лінію благодійного фонду «Голоси дітей» почастішали звернення від дітей, які переживають утрату або перебувають у стані депресії. На початку вторгнення серед запитів переважали скарги на панічні атаки та тривогу.
Про це в етері на Радіо «Накипіло» розповіла співзасновниця благодійного фонду «Голоси дітей» Олена Розвадовська.
«Що довше триває війна, то глибшими й важчими стають запити. Ці запити стосуються переживання важкої депресії у підлітків, самоушкоджувальної поведінки або такої поведінки, з якою батьки не можуть упоратися. Це наслідок трьох років життя в онлайні. Дуже багато дітей не виходить із дому. Тому за цей час змінилася глибина та важкість запитів», — зазначила вона.
За її словами, у представництві фонду в Харкові працює понад 15 людей, які надають психологічну, психосоціальну та юридичну допомогу батькам і дітям. Представники фонду виїжджають у громади області, де безпекова ситуація дає змогу працювати з дітьми.
«Це переважно ті громади, що прийняли дуже багато внутрішньо переміщених осіб. Адже в Харківській області чимало людей, які виїжджають із прифронтових регіонів. Щоби психолог міг поспілкуватися з дитиною, треба мати мінімальну можливість зустрітися з нею у безпечному середовищі. Тому наш фокус роботи спрямовано на ті громади Харківської області, де живе багато ВПО», — пояснила представниця фонду.
На гарячу лінію фонду телефонують не тільки батьки, але й самі підлітки, розповів в етері Радіо «Накипіло» співзасновник фонду Азад Сафаров.
«Інколи вони дзвонять і просять не говорити батькам. Розумію, що ми рухаємося до того, коли діти зможуть вільно говорити батькам, що вони переживають. У нас є соцмережі, де ми даємо дітям змогу розповідати свої історії. Інші діти це бачать, і вони теж розуміють, що це нормально — прийти й попросити психологічну допомогу. А ще вони можуть відвідати наш осередок, поспілкуватися з іншими дітьми або поїхати в мистецький табір, який ми проводимо, побути там і щось творити разом», — розповів він.
Отримати безоплатну психологічну та психосоціальну підтримку діти та родини, які переживають досвід війни, можуть за телефоном лінії безоплатної психологічної допомоги: 080-021-01-06 (для дзвінків у межах України).
У Харкові представництво фонду розташоване за адресою: вул. Данилевського, 20 (тел.: 067-390-34-25). Більше деталей про роботу фонду — на сайті БФ «Голоси дітей».
Фото: БФ «Голоси дітей»