У Харкові відбудуться авторські читання у межах мистецької акції «Відчуй своїх: театр vs війна»
today18.03.2025 о 10:17 43
У Харкові представлять драматичні твори в межах мистецько-медійної акції «Відчуй своїх: театр vs війна». Письменниця Наталка Маринчак представить свою дебютну п’єсу «Гніздо», а режисер Андрій Лебідь читатиме п’єсу-казку «І постало світло» Анни Кисельової.
Одним із персонажів п’єси «Гніздо» є дім, який багато хто втратив із початком повномасштабного російського вторгнення, розповіла в етері Радіо «Накипіло» Наталка Маринчак.
«Образи в п’єсі збірні. Головними героями є військовослужбовець і дружина, що повертається до Харкова. Одним із персонажів є дім, до якого вона повертається. Дім має голос, якого не чують усі інші персонажі, але він увесь час у діалозі з головними героями. Він їх чує, щось відповідає. Це таке щемке відчуття дому, що притаманне дуже багатьом людям, які виїхали й повернулися», — зауважила письменниця.
За словами Наталки, під час підготовки п’єси вона спеціально вивчала, як військовослужбовці перемовляються через рації.
«У мене було багато задумів, але всім їм не судилося бути втіленими. Останні три роки повномасштабного вторгнення — це час, коли ми все перепроживаємо на якихось підвищених швидкостях. Це врешті-решт дало свій результат. Мені давно хотілося написати щось. Я навіть починала у 2022 році, але якось не склалося. Мою увагу весь час відвертали робота або волонтерство», — пояснила авторка.
На заході також представлять п’єсу-казку «І постало світло» драматургині Анни Кисельової. «Ця історія про справжню хоробрість, що живе і в найменших серцях, про пошук власного шляху, про силу любові та турботи, яка здатна рухати й змінювати світ», — ідеться в анонсі. ⠀⠀
Читання відбудуться в артклубі Pintagon 19 березня о 18:00. Вхід — за донат. Після читань усі охочі матимуть змогу поспілкуватись з авторками.
17 березня 1917 року була створена Українська Центральна Рада, з якої почався шлях встановлення української самостійності. Але вже за кілька років Україна втратила свою незалежність, не зумівши втримати політичну й військову стабільність. Чому так сталося? Чому, вигравши першу російсько-українську війну, ми все ж програли боротьбу за незалежність? Яких фатальних помилок припустилося тодішнє керівництво, і які уроки від подій 1917—1921 сучасна Україна має отримати сьогодні? Про циклічність історичних процесів, дипломатичні прорахунки, […]