У Харкові після атаки російськими «шахедами» почали відновлення металообробного та фарбувального підприємства Grafix. На територію, де працювало декілька підприємств, уранці другого квітня прилетіло понад 10 російських безпілотників.
Про це в етері Радіо «Накипіло» розповів засновник зруйнованого підприємства Сергій Пилипів.
«Нині наша команда з ранку до вечора активно розбирає завали. Ми досі розбираємо. Це великий завод — у нас там декілька підприємств було. На цю територію понад 10 “шахедів” прилетіло. До нас — більш ніж чотири», — сказав він.
Сергій Пилипів сподівається, що частину обладнання вдасться відремонтувати.
«У нас було декілька цехів. Деякі зруйновано вщент, деякі залишилися, але їх завалило. Ми поступово розбираємо там, де бачимо, що можна щось відновити. Якесь обладнання пошкоджено, якесь згоріло, щось можна відновити, щось — ні. Нам привезли генератор. Тож тепер ми тестуємо те обладнання, яке змогли розкопати», — пояснив підприємець.
Підприємство Сергія Пилипова працює на ринку понад 15 років. Коли почалося повномасштабне російське вторгнення в Україну, люди, які працювали на виробництві, не захотіли виїжджати з Харкова.
«Кістяк сказав, що хоче залишитись у Харкові. До війни на підприємстві працювало понад 50 людей, тепер у Харкові приблизно 20 осіб. Частина людей переїхала в інші філії. Я понад половину життя прожив у Харкові, тут навчався і розпочав свій бізнес, тому не виїхав. Хоча сам з Івано-Франківської області», — розповів власник підприємства.
За період повномасштабного вторгнення Grafix зупиняло роботу на декілька тижнів. Сергій Пилипів наголосив, що не планують зупинятись і нині.
«У будь-якій біді є певні позитивні моменти. Коли ми почали розбирати завали, побачили, що бетонні плити, які падали під час обстрілів, упали на наше обладнання, яке витримало цю вагу. Ми з таких конструкцій, які витримують дуже велику вагу. Коли наші клієнти запитують, чому в нас таке дороге обладнання, ми кажемо: “Воно може витримати декілька тонн”. І коли це просто слова, то це одне, а тут ми показуємо на прикладі: коли на це бетонні плити падають, а обладнання витримує — це знак якості», — запевнив він.
Слухайте інтерв’ю повністю у програмі «Накипіло з Філіппом Диканем».
Фото: фейсбук-сторінка Grafix
Як доєднатися до спільноти «Накипіло»