Військовослужбовець 5 Слобожанської бригади Нацгвардії України «Скіф» Олександр із позивним Козак захистив диплом про третю вищу освіту на позиціях.
До повномасштабного вторгнення Козак працював заступником директора Київського обласного спортивного ліцею. Нині він служить бойовим медиком. Олександр мав дві вищі освіти, але й далі навчався. Диплом про третю вищу освіту захистив у бліндажі, розповів боєць в етері Радіо «Накипіло».
Іще до мобілізації на Харківщину Олександр заочно навчався в Запорізькому інституті економіки та інформаційних технологій за спеціальністю «публічне управління та адміністрування».
«Свого часу я був бойовим медиком, прапорщиком, служив у 72 дивізії. Я знав, що рано чи пізно мене призвуть, і пішов служити. У війську згодилися мої знання, мої руки, мої дії… А навчання я закінчував уже на службі. Увесь час навчався, захищав усі курсові, усе писав і відправляв “Новою поштою”, як міг. Бувало, командири відправляли», — розповів про навчання під час служби бойовий медик.
Любов до науки Козак успадкував від батьків.
«Батьки свого часу привчили, що має бути якась мета, до якої ти повинен іти. Після восьмого класу в 1987 році я вступив у медучилище, закінчив його, закінчив один інститут, закінчив другий інститут. А тепер закінчив третій», — розповів військовослужбовець.
До поранення Олександр займався евакуацією, а тепер проходить лікування.
«Ми вивозимо на броні хлопців із нуля і відправляємо до жовтої зони. Найскладніше — це доїхати до точки й повернутися живими. Тому що всі ми розуміємо, що полювання на броню завжди було, є і буде. А без броні на цій ділянці неможливо виконати свою роботу. І найважче було повернутися. Забрати й повернутися живими. Про себе ти вже не думаєш, ти думаєш про екіпаж, пораненого чи поранених», — описав свою роботу воїн.
За місяць роботи Олександр із побратимами евакуювали 22 бійців.
«Усіх доставили до точки. Усі хлопці живі. Усе добре. Якби я не дістав поранення, то й далі був би на евакопункті. Наше основне завдання — берегти життя хлопців і своє. Адже якщо щось станеться з тобою, тоді ти вже стаєш тягарем для хлопців, для екіпажу», — переконаний військовослужбовець.
Олександр наголосив, що нині всі повинні володіти навичками надання першої домедичної допомоги й завжди мати із собою турнікет.
«Усе може статися, це не пусті слова. Він [турнікет] завжди зі мною, і всі хлопці в нашій роті ходять із турнікетами», — сказав Козак.
Слухайте інтерв’ю повністю в програмі «Накипіло з Філіппом Диканем».
Як доєднатися до спільноти «Накипіло»