Центр психоемоційної підтримки для дітей та батьків Litokryl спільно з художницею Владою Ралко створив благодійний календар «Воля» з малюнками та історіями дітей, які переживають війну.
У календар увійшли малюнки дітей, які постраждали від війни, їхні особисті історії та важливі дати українського спротиву, розповіла в етері Радіо «Накипіло» керівниця проєктів благодійного фонду Rescue Now Альона Удалова.
«Календар створили в колаборації з художницею Владою Ралко. Він розповідає історію дітей, які були в нашому просторі, їздили в наші табори та, власне, пережили травматичні події й вирішили поділитися ними зі світом. Цей календар більше не про травму, а про силу, волю і те, що кожне дитяче життя повинно бути не в травмі, а пережити її. Ми працюємо із цією травмою, і саме дитячий простір Litokryl допомагає дітям прийняти свій досвід і жити далі», — сказала вона.
На обкладинці календаря розміщено малюнок Влади Ралко «Воля», який символізує силу українського народу, а всередині — роботи дітей.
«Усередині не тільки роботи дітей, але й фото та історії, якими діти ділилися у психологічних групах, на арттерапіях, на індивідуальних психологічних заняттях. Здебільшого це малювали діти, які були в наших таборах, тому що в таборах ми сильно заглиблюємося в психологічну роботу, але й так у просторах також», — пояснила Альона Удалова.
За її словами, найважчою частиною роботи стало обрання історій і малюнків дітей.
«Вони дуже травматичні, і дітям не завжди легко ділитися. Але діти розповідають свої історії світові, щоб зобразити всі страхіття війни, які впливають на дитинство та яких не повинно бути. Не можу сказати, що діти на власне бажання хотіли б усе це розповісти, але вони розповідають це, тому що це важливо, тому що це такий собі голос, дитячий голос у дорослій війні», — зазначила керівниця проєктів благодійного фонду Rescue Now.
«Мета збору — підтримка дитячого простору Litokryl, який розташований у Харкові. Він потребує фінансування, щоб діти могли далі його відвідувати. У нас за місяць понад півтори тисячі дітей відвідують цей простір», — підсумувала Альона Удалова.
Як доєднатися до спільноти «Накипіло»