Тексти

Понад 100 людей загинуло внаслідок підривів на Харківщині за час війни

today08.05.2025 о 22:59 60

Тло

У Харківській області за понад три роки повномасштабної війни на вибухонебезпечних предметах загинуло 104 людини, серед яких — вісім піротехніків.

Про це в етері Радіо «Накипіло» розповів начальник відділу аналітики Центру гуманітарного розмінування Анатолій Торяник.

«У Харківській області загинуло вже більше ніж 100 людей. З них, на жаль, ми маємо втрати серед піротехніків: вісім загиблих. Серед загиблих на Харківщині — 88 чоловіків і 8 жінок», — розповів Анатолій Торяник.

Поранено 270 людей, з них — 45 піротехніків, 233 чоловіків і 18 жінок, розповів начальник відділу аналітики ЦГР.

Найбільш забруднений вибуховими предметами район Харківської області — Ізюмський. Черговий вибух стався шостого травня в Ізюмі: загинуло двоє чоловіків, іще один зазнав поранень.

«Тільки місяць почався — уже чотири випадки підривів», — сказав Торяник. 

Як повідомили в поліції, шостого травня в Ізюмі двоє чоловіків знайшли в лісопосадці совєцьку протипіхотну міну осколкової натяжної дії ПОМ-2. Унаслідок вибуху вони дістали смертельні травми. Сьомого травня стало відомо, що це двоє іноземців. Один із них — британський волонтер Кріс Ґарретт, який займався гуманітарною допомогою та розмінуванням в Україні від організації Prevail Humanitarian Aid.

За інформацією Анатолія Торяника, випадки підривів на вибухонебезпечних предметах стаються не тільки в деокупованих громадах або на територіях ведення активних бойових дій. 

«У нас є випадки підривів і на території Харківщини, де не велися активні бойові дії, де не було забруднених територій. У нас є факти підриву на вибухонебезпечних предметах у Кегичівській селищній громаді. У Берестинському районі в нас також є випадок підриву», — зазначив начальник відділу аналітики ЦГР.

Випадки підривів у таких громадах стаються необов’язково через вибухонебезпечні предмети, що лишилися внаслідок Другої світової війни, додав Торяник.

«У Кегичівській громаді підірвалися на ручній гранаті, яку, ймовірно, привезли із зони ведення бойових дій», — поділився подробицями Анатолій Торяник.

Центр гуманітарного розмінування планує посилити роз’яснювальну роботу серед жителів Харківської області.

Як доєднатися до спільноти «Накипіло»

Попередня публікація

Тексти

Зведена евакуаційна група Steel на броньованих автомобілях евакуювала понад 50 людей на Харківщині 

22 березня 2025 року Координаційний гуманітарний центр оголосив про створення зведеної евакуаційної групи Steel. Від початку проєкту евакуаційна група на броньованих автомобілях евакуювала понад 50 людей на Харківщині. Проєкт ініціювали у співпраці з міжнародною організацією Nonviolent Peaceforce за підтримки Гуманітарного фонду для України (UHF), розповів в етері Радіо «Накипіло» старший менеджер департаменту захисту та безпеки БО «Координаційний гуманітарний центр» Олег Іванов. Людей вивозять із-під обстрілів у Дніпропетровській, Харківській, Донецькій і […]

today08.05.2025 120

0%