На Вовчанському напрямку російські окупанти намагаються форсувати річку вплав.
Про це розповів Радіо «Накипіло» офіцер 34-го окремого мотопіхотного батальйону 57-ї окремої мотопіхотної бригади імені кошового отамана Костя Гордієнка на позивний Олекса.
«Вони просто банально пливуть по річці, намагаючись кудись добратися. Спроби ці марні, вони в річці так зверху й залишаються плавати», — сказав Олекса.
За його словами, окупанти намагаються просуватися і над водою, і під водою. Коли по них починають працювати Сили оборони України, окупанти пірнають, намагаючись сховатися під водою, і починають швидше плисти.
Олекса розповів, що здебільшого окупанти не мають специфічного обладнання для підводного плавання:
«Ті, які лежать на березі й залишилися зверху на річці, мають просто звичайне спорядження. Вони намагаються пропливати навіть в кікіморах, тобто маскувальному спорядженні. Вони намагаються цим щось досягнути, але це просто безрезультатно. Не вдається їм подолати річку у такий спосіб».
За словами Олекси, окупанти намагаються перепливти річку і вдень, і вночі. Щодня окупанти у Вовчанську проявляють активність: або намагаються пересунутися з однієї позиції на іншу, або намагаються штурмувати позиції Сил оборони України.
Загалом ситуація на Вовчанському напрямку стабільно однакова останні місяці: щоденні спроби штурмів з боку російських окупантів, щоденні спроби протиснути оборону, просунутися вперед і покращити своє положення.
«Ця ситуація є вже досить тривалий час, і тактика в окупантів не змінилася. Трошки з часом зменшилися розміри штурмових груп, тому що, як показала практика, що ця довга, так би мовити, «ковбаса» з окупантів, яка біжить на позицію, лягає, так само, як і менша за кількістю. В цілому за останні тиждень-два, місяць-два суттєвих змін не спостерігається», — розповів боєць на позивний Олекса.
За його словами, динаміка на Вовчанському напрямку хвилеподібна і прив’язана не стільки до планів противника, скільки до підходу поповнення у російських загарбників.
«Коли з’являється поповнення, коли їм привозять нове м’ясо, його активніше відправляють штурмувати. Коли запаси, так би мовити, у них закінчуються, то динаміка трошки спадає, групки стають меншими. Тоді вони можливо, якось вже намагаються думати, щоб виходити з положення тим людським ресурсом, який у них є», — сказав Олекса.
Фото: 34 окремий мотопіхотний батальйон «Вовкодави»
Як доєднатися до спільноти «Накипіло»