Із 22 по 29 червня у селі Гайдари на Харківщині відбулася мистецька резиденція «Ландшатл». Мисткині з різних регіонів України досліджували зв’язок людини з ландшафтом через театр, текст, перформанс і тілесні практики.
Про це в етері Радіо «Накипіло» розповіла кураторка резиденції Юлія Ліннік.
«Гайдари — неймовірне місце. Як говорив біолог і декан біологічного факультету Юрій Гамуля, якого ми запрошували до участі, унікальність цієї місцевості й цього села в тому, що дві природні зони степу й лісостепу перетинаються саме на цій території. Ми могли це бачити й бути на межі лісостепової території та виходу в степ через річку Сіверський Донець», — зазначила вона.
Протягом тижня відібрані учасниці відвідували майстер-класи, вивчали слобожанську флору, проводили експерименти з формами та взаємодіяли з довкіллям.
«Можливість побути тиждень не в місті, в іншій флорі-фауні, в іншому ландшафті дуже цінна й надихуща. Можливість бути саме на цій території, на якій не тривали бойові дії, але могли б, дала змогу подивитися на цю територію не як на буферну зону, а як на місце з природою, з пам’яттю ландшафту, на місце з дуже конкретною історією, а також сформувати нову пам’ять не про квадратні кілометри на мапі, які відділяють фронт від нас у місті, а про місце із живою історією. Мені це було дуже важливо», — підсумувала вона.
Для участі в проєкті організатори відібрали 10 заявок із 27 отриманих, розповів один із організаторів і менеджер резиденції Артур Слісаренко.
«У нас були учасниці з Харкова, Києва, Ірпеня, Херсона, Запоріжжя і Львова», — зазначив він.
Гайдари на Харківщині відомі біостанцією, де до повномасштабного російського вторгнення щоліта студенти-біологи займалися науковими пошуками. До 2025 року тут щороку відзначали День бабака.
Слухайте інтерв’ю повністю у програмі «Накипіло з Алікою Піхтеревою».
Фото: Петро Чекаль
Як доєднатися до спільноти «Накипіло»