Тексти

«Аудиторія не до кінця розуміє важливості незалежної журналістики»: медійники Донеччини провели акцію «48 годин тиші»

today13.02.2025 об 11:56 25

Тло

Медійники з Донеччини 11–12 лютого провели акцію «48 годин тиші». На два дні шість регіональних медіа призупинили роботу, щоб показати, який вигляд матиме інформаційний простір без незалежних медіа.

Про мету акції в етері Радіо «Накипіло» розповів Валерій Гармаш, ініціатор акції «48 годин тиші», засновник медіаголдингу «Має сенс» та керівник медіа «6262» (Слов’янськ). 

За словами медіаменеджера, акція стала наслідком призупинки фінансування проєктів через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Листи від донорських організацій українські медіа почали отримувати із 24 січня. 

«Майже опівночі ми отримали лист, у якому було написано: “Stop working now”. Це так і звучало, що ми маємо зупинити свою роботу негайно. Частина медійних організацій, яка працює або працювала за підтримки USAID, отримала схожі листи. Багато медійних організацій узяло на себе цей виклик. Вони вирішили, що мають працювати без фінансової підтримки тих або тих проєктів так, щоб цього не відчула їхня аудиторія. А аудиторія зовсім не розуміла, що справді може просто зупинитися незалежна журналістика. Медійні організації стали буфером, які прийняли на себе цей удар», — прокоментував він.

За його словами, медіа, які приєдналися до акції, наголошують на важливості роботи журналістів, на потребі в перевіреній інформації.

«Мені здається, мало хто може порахувати, скільки зусиль потрібно, щоби створити цей контент, тому що в наших шести організаціях працює 53 людини, які щодня випускають контент, які працюють над тим, щоб цей контент з’являвся. Мені здається, що аудиторія не до кінця розуміє важливості незалежної журналістики, перевірених фактів, не анонімних телеграм-каналів, а саме підтвердженої інформації, критичної перевіреної інформації. І це потребує зусиль, тому що отримувати неперевірену інформацію дуже легко», — сказав Валерій Гармаш. 

До акції «48 годин тиші» приєдналися шість незалежних медіа, які працюють у Слов’янську і Краматорську: «Краматорськ пост», «Слов’янські відомості», «Про100 медіа Краматорська», «Вільне радіо», «Общежитие» й «Сайт міста Слов’янська 6262».

Нагадаємо, наприкінці січня Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) призупинило фінансування програм в Україні та світі. Це сталося одразу після інавгурації американського президента Дональда Трампа. Зупинка USAID вплинула й на реалізацію проєктів у Харківській області.

Слухайте більше у програмі «Накипіло з Євгеном Стрельцовим».

Попередня публікація

Тексти

Психологи благодійного фонду «Голоси дітей» надають допомогу дітям на Харківщині: що турбує підлітків

На гарячу лінію благодійного фонду «Голоси дітей» почастішали звернення від дітей, які переживають утрату або перебувають у стані депресії. На початку вторгнення серед запитів переважали скарги на панічні атаки та тривогу.  Про це в етері на Радіо «Накипіло» розповіла співзасновниця благодійного фонду «Голоси дітей» Олена Розвадовська.   «Що довше триває війна, то глибшими й важчими стають запити. Ці запити стосуються переживання важкої депресії у підлітків, самоушкоджувальної поведінки або такої поведінки, […]

today12.02.2025 35

0%