Тексти

Якісна вода для дітей: на Харківщині за підтримки Австрії встановлюють системи очищення води

today21.05.2025 о 19:48 70

Тло

У 2024 році у Харківській області за підтримки адміністрації Відня встановили 13 систем очищення води у закладах, які відвідують близько семи тисяч дітей.

Про це в етері Радіо «Накипіло» розповіла директорка благодійного фонду «‎Глобаль2000 дітям України» Юлія Конотопцева.

З безпекових міркувань вона не назвала, в яких громадах Харківщини встановлюють системи очищення води, але додала, що йдеться про території, які є умовно безпечними й де діти відвідують заклади наживо.

«Враховуючи, що у всі медичні заклади системи вже давно встановлені, зараз ми тільки підтримуємо їх функціонування, тобто вчасно ремонтуємо, міняємо мембрани. Тому зараз йдеться про встановлення систем очищення води у дитячих садках, школах й активних центрах, де є діти. Головна наша цільова аудиторія — діти. Якщо діти в закладі є і заклад готовий подати заявку на встановлення, ми їм встановлюємо», — зазначила  Юлія Конотопцева.

Перед встановленням системи очищення якість води перевіряють у лабораторіях. 

«Ми проводимо обстеження води в кожному закладі, щоб з’ясувати чи дійсно там потрібна система і яка саме. Тому що вода дуже різна. Якщо ми думаємо, що вона просто погана, то це дуже спрощений погляд на проблему», — додала Юлія Конотопцева.

За її словами, через те, що якість води у різних громадах Харківщини може колосально відрізнятися, то під кожен заклад і під кожен результат аналізу води система очищення комплектується індивідуальними елементами, що необхідні для створення питної води:

«Наприклад, для одного закладу комплектування системи коштує 3,5 чи 2,5 тисячі євро, а для іншого закладу 8 тисяч євро. Уявіть собі різницю в якості води. Щоб довести воду до стану питної в одному закладі, треба втричі менше елементів системи, ніж в тому, в якому вода набагато гірша», — сказала Юлія Конотопцева.

Також перед встановленням фахівці перевіряють тиск води.

«Головна умова перед тим, як ми встановлюємо систему очищення, це те, що вода має бути у відкритому доступі. Щоб дитина могла йти коридором і попити води. Щоб їй не потрібно було для цього брати ключ у кухаря, заходити в якусь комору, щось шукати. Діти не будуть цього робити. Вони краще будуть ходити без води, аніж робити ці всі маніпуляції. Тому головна умова це — прямий, безпосередній доступ дітей до води», — розповіла Юлія Конотопцева.

Системи очищення води благодійний фонд встановлює за фінансової підтримки адміністрації міста Відень. У 2022 році через російське вторгнення в Україну проєкт довелося призупинити, але згодом попри агресію, що триває, його відновили. 

Фото: БО БФ «Глобаль2000 дітям України»

Як доєднатися до спільноти «Накипіло»

Попередня публікація

Тексти

У Харкові закриють модульне містечко: де поселять переселенців

37 людей, серед яких 15 дітей, які проживають в модульному містечку, облаштованому для переселенців у 2015 році в Харкові, найближчим часом планують переселити до соціального готелю та гуртожитків.  Про це радіо «Накипіло» розповіла заступниця міського голови Харкова, що відповідає за медичні та соціальні питання Світлана Горбунова-Рубан. Термін експлуатації модульного містечка давно збіг. Тому міська рада ухвалила рішення про закриття модульного містечка. «Це не житлові приміщення, це контейнери для тимчасового перебування […]

today21.05.2025 11

0%