Харківський національний університет Повітряних сил імені Івана Кожедуба запрошує абітурієнтів від 17 до 30 років на навчання. Вступити до університету можна за результатами НМТ або вступних випробувань, медичного огляду, психологічного обстеження та іспиту з фізичної підготовки.
Про це в етері Радіо «Накипіло» розповів заступник начальника з навчальної роботи ХНУПС Володимир Таршин.
«Крім пілотів вертольотів та літаків, університет готує фахівців для роботи із системами ППО й інженерно-обслуговчий склад. Ми готуємо фахівців для Повітряних сил, Сухопутних військ, Військово-морських сил Збройних сил України, а також для Національної гвардії України», — зазначив він.
Пілоти тактичної авіації навчаються на навчально-бойових літаках Л-39. Найкращі курсанти після закінчення університету навчатимуться за кордоном на літаках F-16.
«Курсанти, які навчаються на інженерно-авіаційному факультеті, учаться обслуговувати літаки F-16 уже під час навчання у нашому університеті. У нас є потрібна документація, є програмні засоби, а найцінніше, що ми маємо, — програми з країнами-партнерками. Наші курсанти та слухачі проходять підготовку за кордоном», — додав Таршин.
Заступник начальника з навчальної роботи ХНУ Повітряних сил розповів, що в університеті готують операторів безпілотних авіаційних комплексів.
«Іще ми відкриваємо окремий напрям підготовки, який стосується БпЛА-перехоплювачів. У нас є програма підготовки командирів підрозділів БпЛА-перехоплювачів. Це програма для тих, хто вже має офіцерське звання і проходитиме в нас перепідготовку. А випускників шкіл ми починаємо готувати з нуля», — зазначив він.
«Щоби стати курсантом Харківського національного університету Повітряних сил, випускники шкіл за останні чотири роки подають результати НМТ. Військовослужбовці, які не мають результатів НМТ, можуть скласти екзамен в університеті. Окрім іспитів, які складають у всіх закладах вищої освіти — як військових, так і цивільних, — у військових закладах потрібно пройти військово-лікарську комісію, професійний відбір і скласти іспит із фізичної підготовки. Що стосується нашого університету, то для пілотів особливість полягає у тому, що вони проходять не військово-лікарську, а льотно-лікарську комісію», — підсумував заступник начальника з навчальної роботи Харківського національного університету Повітряних сил Володимир Таршин.
Слухайте інтерв’ю повністю у програмі «Накипіло з Володимиром Носковим».
Фото: Харківський національний університет Повітряних сил імені Івана Кожедуба
Як доєднатися до спільноти «Накипіло»