Тексти

Фото дитини з Харківщини розділило перемогу зі світлиною з окупантом на World Press Photo

today31.03.2025 о 17:28 3529

Тло

У гонитві за людяністю журі World Press Photo поставило в один ряд почуття цивільних жертв війни в Україні та росіян-агресорів. 

Таку думку, коментуючи результати конкурсу World Press Photo в категорії Європейського регіону, висловив в етері Радіо «Накипіло» український фотожурналіст і викладач Києво-Могилянської академії Сергій Коровайний.

«Страждання російських військовослужбовців і російських цивільних закінчаться тоді, коли вони підуть з України. Це війна їхнього вибору. Вони не вимушені вести цю війну. Тоді як страждання шестирічної Ангеліни з Куп’янська вимушені. Вона не обирала їх. Вони закінчаться, коли росіяни підуть з України. Тому це не можна порівнювати й це очевидні речі для нас, українців. Але, на жаль, за цим примітивним потягом за людяністю журі World Press Photo цього року ігнорує такий контекст», — прокоментував фотограф. 

World Press Photo оголосило переможців 27 березня. У Європейському регіоні перемогли світлини німецьких фотографів Флоріяна Бахмаєра та Нанни Гайтманн. Флоріян Бахмаєр сфотографував дівчинку, яка живе з бабусею у Борщівці за 95 кілометрів від її рідного Куп’янська та страждає на панічні атаки. На фото Нанни Гайтманн — поранений під Бахмутом російський солдат у польовому підземному шпиталі, який облаштували окупанти. 

Сергій Коровайний сказав, що йому прикро бачити такі результати найпрестижнішого конкурсу з фотожурналістики.

«Це найпотужніша фотожурналістська інституція, це не тільки конкурс, це ще й купа освітніх програм, можливостей і так далі. Звісно, особливо прикро бачити такі результати в цьогорічному World Press Photo, тому що я точно не хотів би, щоб моя індустрія, світова фотожурналістика, орієнтувалася на це», — сказав він. 

Переможниця конкурсу World Press Photo у 2023 році й авторка проєкту «Війна — це особисте» Юлія Кочетова сказала Радіо «Накипіло», що цьогорічний скандал, який тільки набуває розголосу, підтверджує, наскільки впливовою є ця премія. 

«Не можна зрівнювати біль жертви й біль агресора. Біль цієї дитини, яка страждає від панічних атак через російські обстріли й змушена покинути своє селище біля Куп’янська, не дорівнює болю того, хто вдерся в цю країну», — зазначила фотографиня. 

На результати конкурсу, крім Української асоціації професійних фотографів, відреагувало Міністерство закордонних справ України. Речник МЗС Георгій Тихий назвав «тандем» фотографій-переможниць «найгіршим прикладом фальшивої моральної еквівалентності між агресором і тим, хто захищається від агресії». 

Фото: World Press Photo

Як доєднатися до спільноти «Накипіло»

Попередня публікація

Тексти

У військовому шпиталі в Харкові відновлюють запаси медикаментів після обстрілу  

Медикаменти та розхідні матеріали, які збирали волонтери для військового шпиталю, частково пошкодило внаслідок російського удару ввечері 29 березня.  Про це в етері Радіо «Накипіло» розповіла волонтерка шпиталю Ярина Чаговець. За її словами, у корпусі військового шпиталю, поруч з яким упав «шахед», була одна з точок видачі допомоги благодійного фонду «Сестра милосердя».   «На жаль, сильно постраждала наша внутрішня аптека, яка забезпечувала ліками поранених. Нині формуються списки, що потрібно. Першочергово потрібно відновити […]

today31.03.2025 237

0%