Депутат Харківської міської ради Андрій Руденко, якого після виходу з партії та фракції «Блок Кернеса — успішний Харків» позбавили депутатських повноважень, оскаржуватиме рішення через суд.
Про це він розповів 16 квітня в етері Радіо «Накипіло».
«Юристи сьогодні готують позов до суду, щоб відстояти ті інтереси, які повинні бути за законом. У цій ситуації порушено інтереси як виборців, так і депутатів», — уважає Андрій Руденко.
Харківська міська організація партії «Блок Кернеса — успішний Харків» відкликала депутата з формулюванням «за народною ініціативою». На підставі рішення партії 11 квітня Харківська міська територіальна виборча комісія достроково припинила його повноваження та визнала обраною депутаткою наступну у виборчому списку Олену Грипіч. На сесії міськради про це ще не оголосили.
«Мовний скандал» наживо
Розмову в прямому етері Радіо «Накипіло» Андрій Руденко вирішив вести принципово російською.
«Я не проти говорити українською мовою. Але в мене так не виходить, як виходить у багатьох… Це як, знаєте, догори ногами прапор вішають, а потім кажуть, що вони справжні патріоти. Маячня божевільного!.. Я, чесно кажучи, не зовсім розумію, мені це накипіло, чесно», — висловився Руденко, відхиливши прохання ведучого перейти на державну мову, хоча за законом повинен нею володіти.
Андрій Руденко — депутат п’яти скликань і за свою кар’єру змінив не одну політсилу. Був у «Нашій Україні», «Батьківщині», Партії регіонів, «Відродженні». Донедавна представляв «Блок Кернеса — успішний Харків». Працював заступником міського голови за Геннадія Кернеса та Ігоря Терехова, проте 2024 року звільнився із цієї посади. Рік по тому публічно заявив про вихід із партії та фракції «Блок Кернеса — успішний Харків». Нині ж він повертається до роботи в «Батьківщині».
«Я працюю сьогодні з партією “Батьківщина”. І вважаю це нині досить корисним для міста Харкова політичним інструментом. Будь-який інший політичний інструмент, який є в руках депутатів і жителів Харкова, що дасть можливість розвивати місто й допомагати людям, які сюди переїхали», — прокоментував Руденко.
Що каже про відкликання депутата закон
За Законом «Про статус депутатів місцевих рад» відкликання депутата місцевої ради можливе як за народною ініціативою, так і за ініціативою місцевої організації партії, прокоментував Радіо «Накипіло» радник із правових питань громадянської мережі «Опора» Павло Романюк.
«Підставою відкликання депутата може бути припинення членства депутата місцевої ради у фракції або ж невідповідність практичної діяльності депутата місцевої ради основним принципам і положенням передвиборчої програми місцевої організації партії, від якої його обрано. Яка все-таки підстава для відкликання: заява про вихід депутата з фракції чи все ж таки те, що поширилось у медіа, — невідповідність практичної діяльності основним принципам та положенням передвиборчої програми?» — запитав експерт.
«Було б добре, якби в рішенні тих, хто це ініціював, в обґрунтуванні ініціаторів місцева організація політичної партії, вищий керівний орган наводив відповідне обґрунтування. Як на мене, партія мала б пояснити виборцям причини відкликання їхнього депутата з наведенням конкретних фактів», — додав Романюк.
У «Блоці Кернеса — успішний Харків» коментаря Радіо «Накипіло» не надали. Не було й публічної реакції на позбавлення депутата повноважень із боку міського голови Ігоря Терехова.
Слухайте інтерв’ю повністю у програмі «Накипіло з Володимиром Носковим».
Фото: Харківська міська рада
Як доєднатися до спільноти «Накипіло»