У міському притулку КП «Центр поводження з тваринами» в Харкові бракує місця для тварин. Начальниця відділу прилаштування тварин Єлизавета Мединцева у вечірньому етері на Радіо «Накипіло» розповіла, що нині тут перебуває 600 собак. Максимально притулок може умістити до 400 тварин.
Собаки сидять у тісних клітках
Фото: КП Центр поводження з тваринами
«Якщо у вольєрі повинно бути три-чотири собаки, то ми розміщуємо п’ятьох-шістьох. Звісно, усе залежить від розміру й характеру тварини. Адже є ті, хто може жити разом з іншими в такому невеличкому просторі, а є такі, які мають бути наодинці. З такими собаками дуже важко, бо ми не можемо до них нікого підсадити», — пояснила працівниця притулку.
У середньому на місяць притулок прилаштовує у сім’ї майже 50 тварин. Часом з евакуаційного центру в притулок можуть за тиждень привезти 15 нових тварин. Трапляються ситуації, коли така кількість нових мешканців може приїхати за день.
Люди категорично відмовлялись евакуйовуватися без тварин
Фото: КП Центр поводження з тваринами
За її словами, кількість собак зросла через масову евакуацію з Куп’янська. Хоча торік ситуація з тваринами, які потребували прихистку, була схожою.
«У 2023 році люди почали повертатися до Харкова й область. Із сіл приїжджали в притулок і брали собак для охорони території», — пояснила начальниця відділу прилаштування тварин.
Під час примусової евакуації з Куп’янська частина людей категорично відмовилася залишати тварин. Тож евакуйовані люди приїхали із собаками до Харкова.
«У нас нині три собаки з Куп’янська. Бабуся навідріз відмовлялася їхати без них. Але в гуртожитку, де вона тимчасово знайшла прихисток, не можна тримати тварин. Тому вона навідується сюди, приносить їм смаколики», — розповіла Єлизавета Мединцева.
Майже щодня до притулку приїжджає дідусь. Він також привозить їжу своєму собаці. Є люди, що приїжджають раз на тиждень. У притулку утримують великого пса, якого приїжджає вигулювати господиня.
90 % собак у притулку раніше охороняли будинки
Нині 90 % собак у притулку раніше охороняли будинки в приватному секторі.
Фото: КП Центр поводження з тваринами
За словами працівниці притулку, великою проблемою є відсутність у тварин, які сюди потрапляють, вакцинації, а також те, що вони не стерилізовані. Тож новоприбулі мешканці притулку перший час перебувають на карантині, проходять вакцинацію і за згодою господарів їх стерилізують.
Деяких собак, які раніше жили на вулиці, після лікування та стерилізації, знову випускають на волю. Але не так, як в інших містах — просто на вулицю, а попередньо працівники притулку знаходять тварині опікуна, який буде підгодовувати її та приглядати за нею.
«Однак не всіх тварин можна випустити на вулицю, адже хатня тварина не зможе вижити на вулиці. Тому ідеальний варіант — це коли тварина потрапляє додому», — переконана представниця притулку.
Чотирилапого друга можна вибрати на сайті
У міському притулку КП «Центр поводження з тваринами» в Харкові закликали потенційних господарів приїжджати й вибирати собі чотирилапого друга або ставати опікуном для вибраної тварини. На сайті закладу можна попередньо переглянути анкети з фотографіями й коротким описом чотирилапих.
«Але краще, звичайно, приїжджати й вибирати, бо люди, буває, приїжджають по одну тварину, пройшлися по притулку, з ними сталося кохання з першого погляду — забрали іншу тварину. Тому буває різне. Краще приїжджати й дивитися в очі. Знаєте, ваша собака вас знайде», — резюмувала Єлизавета Мединцева.
Фото: КП Центр поводження з тваринами
Попри критичну ситуацію у притулку закликали звертатися також тих, хто знайшов тварину на вулиці. У притулку є ресурси для швидкого пошуку господарів.
Крім того, у міському притулку з початком війни почала діяти програма для тих господарів, які хочуть залишити тварину на утримання через переїзд або інші обставини. Вони можуть зробити це, сплативши певну суму на утримання тварини.
Римарська, 21. Харків. Приміщення тодішнього Центрального партійного клубу. В одній із кімнат перед першими мікрофонами виступає відомий харківський квартет. Публіки в студії нема, музиканти хвилюються, адже не бачать тих, перед ким виступають. Тим часом у залі зібралося півтори тисячі люду. Саме так починалося перше українське радіомовлення у листопаді 1924-го. Про це та більше говорили з Ніною Даценко, українською письменницею, журналісткою, радіоведучою та авторкою книжки «Пригоди на радіохвилях: історія українського радіо». […]