Тексти

На Харківщині навчають асистентів для дітей з особливими освітніми потребами

today06.05.2025 о 23:30 89

Тло

У Харкові стартував перший навчальний курс для фахівців супроводу дітей з особливими освітніми потребами, що вчаться в інклюзивних класах різних громад області.

Як розповіла в етері Радіо «Накипіло» заступниця директора Харківського обласного центру соціальних служб та психологиня Ольга Щербакова, заняття відбуватимуться на базі центру упродовж 60 годин. Асистенти надаватимуть дітям індивідуальну допомогу: один фахівець працюватиме з однією дитиною.

«Функції такого фахівця — це перебування у садочку або школі протягом дня, що передбачає допомогу в пересуванні, харчуванні та гігієні; сприяння у навчальному процесі, але не викладання і не заміну вчителя або асистента вчителя; підтримку дитини в комунікативних ситуаціях і дозвіллі, яке є в садочку або школі», — розповіла Ольга Щербакова.

Програма навчання складається не тільки з лекцій, а й з практичних вправ і рольових ігор. 

Асистентом може стати людина з освітньою кваліфікацією не меншою, ніж молодший бакалавр, краще — базовою або повною вищою освітою, тобто бакалавр або магістр у галузях соціальної роботи, соціального забезпечення, психології чи педагогіки. Також ці навчання можуть пройти батьки дітей з особливими освітніми потребами.

«До батьків таких вимог немає, тому що якщо батьки проходять навчання й отримують довідку, що вони вміють надавати цю послугу, то вони мають право надавати її без цих вимог до освіти. Вони працюють передусім для своїх дітей», — зазначила Ольга Щербакова.

Записатися на наступну групу навчання асистентів із супроводу дітей з особливими освітніми потребами можна буде тоді, коли сформують запит.

Як доєднатися до спільноти «Накипіло»

Попередня публікація

Тексти

«Цілющий смуток»: Sad Novelist про творчість та мотивацію

Одна з тем, яку у своїй творчості досліджують учасники музичного проєкту Sad Novelist, — це смуток. Про це музиканти розповіли в етері Радіо «Накипіло».  Смуток — непідробна емоція і водночас нейтральна та щира, сказав фронтмен проєкту Сумний Новеліст. «На мою думку, в Україні смуток щиро естетичний. Смуток огортає нас в історію, і це нормально. Я вважаю, що ми впораємося із цим на тлі того, як сприймаємо його і як транслюємо […]

today06.05.2025 26

0%