160-річчя Бориса Грінченка Філіп Дикань
Дев’ятого грудня виповнилося 160 років із дня народження Бориса Дмитровича Грінченка — видатної постаті української культури та історії; людини, яка за своє коротке життя (а прожив він неповних 47 років) стала автором неймовірної кількості фундаментальних праць з етнографії, лінгвістики, літературознавства та педагогіки. Він написав перші підручники з української мови й літератури, а головне — уклав 4-томний «Словарь української мови», який здобув нагороду Російської академії наук.
Дослідники спадщини Грінченка вивчають переважно його творчість, зауважив харківський краєзнавець та автор книжки з історії роду Грінченків Андрій Парамонов, а от біографію якось обходять увагою. Тому в ній є чимало прогалин, які потрібно заповнити.
До того ж постать Грінченка, так би мовити, приватизували кияни, хоча народився науковець під Харковом, навчався та отримав диплом народного вчителя в Харкові, учителював на Слобожанщині. Утім, варто сказати, що пам’ятають науковця, схоже, більше в Києві, а не на його батьківщині. Отже, про маловідомі деталі біографії Бориса Грінченка дослідник історії Слобідської України Андрій Парамонов розповів у цьому випуску «Харківських історій».