play_arrow

Етери

«92 штурмова» — документальний фільм

micФіліп Дикань today17.05.2024 30

Тло
  • cover play_arrow

    «92 штурмова» — документальний фільм Філіп Дикань


Проєкт Ukraїner презентував документальний фільм про харківських штурмовиків. Сьому серію проєкту «Підрозділи перемоги» Ukraїner зняв про бойові звитяги та найзапекліші бої харківської 92 окремої штурмової бригади імені кошового отамана Івана Сірка. Документальна стрічка розповідає, як на початку повномасштабного вторгнення 92 ОШБр змогла втримати Харків, що дало їй змогу провести блискавичний Слобожанський контрнаступ, звільнити Куп’янськ, боронити Бахмут, а згодом піти в наступ і на цьому напрямку.

У стрічці задокументовано спогади військовослужбовців 92 ОШБр про оборону Харкова, узяття перших полонених, стрімке просування на Слобожанщині, коли артилеристи інколи не встигали за піхотинцями: відпрацювавши одну позицію, мали збиратися й переміщуватися на наступну. Згадують бійці й про бої за Бахмут, зіткнення з бойовиками ПВК «Вагнер» та одну з переламних битв — звільнення села Мала Рогань.

Гостею цього випуску програми «Накипіло ввечері» стала авторка документальної стрічки про 92 ОШБр і журналістка проєкту Ukraїner Карина Пілюгіна.

Фільм можна подивитися тут.


Етери

0%