play_arrow

Пліч-о-пліч

Ампутувати чи поборотися за свою кінцівку?

micВолодимир Носков today02.09.2024 17

Тло
  • cover play_arrow

    Ампутувати чи поборотися за свою кінцівку? Володимир Носков


Широкомасштабне вторгнення росіян в Україну фахівці називають «війною безпілотників зі штучним інтелектом» і «війною далекобійних ракет». Одно слово, це протистояння новітніх технологій оборонно-промислового комплексу. А для ініціатора програми «Врятуй кінцівку» Сергія Сошинського це «війна травмованих рук і ніг». І, хоча сучасне протезування та реабілітація дають людям змогу відновити здоров’я і повернутися до повноцінного або майже повноцінного способу життя, усе одно потрібно робити все можливе, щоби врятувати власні руки й ноги. Так, на це може бути витрачено багато часу, проведено не одну операцію, але воно варте ваших зусиль і терпіння. У подкасті «Пліч-о-пліч» говорили про національну програму «Врятуй кінцівку».

Якщо у травматолога або хірурга, що працює за операційним столом, виникне питання, ампутувати чи зберегти кінцівку, досвідчений фахівець за найменшої можливості обере збереження. Однак деяким медикам часто вигідно ампутувати, адже це відносно нескладна й недорога операція, та й менше клопоту на тривале лікування. А надто це відчувається під час війни за умови великого потоку пацієнтів із бойовими травмами. Утім, людина, якій ампутували ногу чи руку, не просто набуває інвалідності — вона отримуватиме мільйонні виплати з бюджету. Тож рятувати кінцівки не тільки гуманно, але й економічно доцільно.

Саме заради порятунку органів мобільності тяжкопоранених і травмованих військовослужбовців утілюють національну програму «Врятуй кінцівку». Її автор — Сергій Сошинський. 2010 року він заснував міжнародний благодійний фонд «Здоров’я українського народу» й з однодумцями почав сприяти подоланню медичних помилок, а також започаткував низку освітніх програм із професійного розвитку українських ортопедів-травматологів і хірургів.

Нині цінності проєкту «Врятуй кінцівку» підтримують понад півтори сотні фахівців у 76 лікарнях по всій Україні. За півтора року проліковано понад півтори тисячі людей — як військовослужбовців, так і цивільних, що зазнали поранень і травм через збройне протистояння. На Харківщині до благодійно-медичної ініціативи залучено шість лікарень.

У подкасті «Пліч-о-пліч» ми дізналися більше про нацпрограму «Врятуй кінцівку». Гостями епізоду стали: президент міжнародного благодійного фонду «Здоров’я українського народу», ініціатор національної програми «Врятуй кінцівку» Сергій Сошинський та уповноважений із питань поранених Станіслав Стойков.


Пліч-о-пліч

0%