play_arrow

Етери

Англійською говоритимуть посадовці й поліціянти. Як розпочати вивчення мови в дорослому віці

micВолодимир Носков today03.07.2024 58

Тло
  • cover play_arrow

    Англійською говоритимуть посадовці й поліціянти. Як розпочати вивчення мови в дорослому віці Володимир Носков


Українські посадовці та військовослужбовці офіцерського складу, які служать за контрактом, поліціянти середнього й вищого складу і не тільки повинні знати англійську мову. Про це йдеться у законі про функціонування англійської мови в Україні.

Закон № 9432 підписав 26 червня Президент України Володимир Зеленський. Варто нагадати, що на початку червня за цей закон у другому читанні проголосували народні депутати України. Усі, хто зобов’язаний за законом знати англійську мову, складатимуть безплатний іспит, організацією якого займеться Міністерство освіти і науки України.

Законопроєкт № 9432 ініціював президент Володимир Зеленський. Документ зареєстрували 28 червня 2023 року, а восени торік він пройшов перше читання.

Проєкт пропонує закріпити статус англійської як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні, оскільки наша країна має намір вступити у ЄС, а українці поки на недостатньому рівні володіють цією іноземною мовою.

Вимоги до знання англійської для державних службовців категорії «А», голів місцевих держадміністрацій та їхніх заступників почнуть діяти через два роки після закінчення воєнного стану, а для решти посадовців — через чотири роки. Окрім того, на всіх рівнях освіти вивчення і використання англійської стане обов’язковим, зокрема й у дитячих садках. Військовослужбовці повинні будуть володіти англійською на достатньому рівні для спілкування у професійних цілях, але під час воєнного стану й мобілізації на військовослужбовців і правоохоронців вимога володіти англійською мовою не поширюється.

Також використання англійської передбачено:
– у всіх видах пасажирського транспорту: на залізничних вокзалах, автовокзалах, в аеропортах, морських і річкових портах усю інформацію мають дублювати англійською мовою;
– під час культурно-мистецьких заходів, у музеях і кінотеатрах аудіовізуальну інформацію зобов’яжуть дублювати англійською;
– екстрену допомогу іноземцям надаватимуть англійською, якщо вони не володіють українською. Виклики також мають приймати і англійською (або іншою мовою, прийнятною для сторін);
– на кордоні митний і паспортний контроль для іноземців здійснюватимуть англійською;
– у кінотеатрах транслюватимуть до 10 % (від загальної кількості) фільмів англійською мовою.

Рік тому прем’єр-міністр України Денис Шмигаль анонсував запуск всеосяжної і доступної програми з вивчення українцями англійської мови — відкритої для кожного незалежно від фінансового стану чи від місця проживання, а також з індивідуальним підходом і відкритим доступом до освітніх ресурсів. Про це прем’єр говорив на презентації національної програми з популяризації англійської мови в Україні. У низці університетів проводять безплатні курси з вивчення англійської для всіх охочих початківців. Але переважно люди звертаються до викладачів приватних освітніх мовних курсів: заняття з англійської є як індивідуальними, так і в групах.

У подкасті «Накипіло вранці» поміркували, наскільки доступним і якісним є викладання англійської мови в Україні. У гостях — фахівець, якого запрошують із майстер-класами до вчителів, що викладають англійську мову, у школах та університетах у 15 країнах світу — від Канади до Нової Зеландії. Це Андрій Ружинський — методист міжнародного класу, викладач курсів підготовки вчителів англійської мови за ліцензіями Кембриджського (Велика Британія) й Вермонтського (США) університетів, тренер-методист усесвітньої організації International House і кандидат педагогічних наук.


Етери

0%