play_arrow

Харківські історії

Археологія. Двадцять п’ять років Германо-слов’янській археологічній експедиції. Частина I

micФіліп Дикань today19.08.2024 19

Тло
  • cover play_arrow

    Археологія. Двадцять п’ять років Германо-слов’янській археологічній експедиції. Частина I Філіп Дикань


Цьогоріч виповнюється 25 років із дня створення Германо-слов’янської археологічної експедиції, яка вивчає пам’ятки пізньоримського періоду — початку епохи Великого переселення народів на території сучасної Харківської області. Від початку створення експедицією керує професор, член-кореспондент Deutsches Archäologisches Institut і доктор історичних наук Михайло Любичев.

Учасники Германо-слов’янської експедиції ведуть розкопки культури, що має назву черняхівської. Вона пов’язана як зі слов’янськими племенами, так і зі східногерманськими племенами готів, які прийшли на територію сучасної України зі Східної Європи, були носіями римської культури й мали значний вплив на слов’ян. Поселення на території нинішньої Харківської області були крайньою східною межею готів.

Хто такі готи? Як і чому вони потрапили на територію сучасної Харківщини? Що таке черняхівська культура? Про це в першій частині ми поговорили з гостем цього випуску циклу «Археологія» програми «Харківські історії» — керівником Германо-слов’янської археологічної експедиції Михайлом Любичевим.


Харківські історії

0%