play_arrow

Етери

Архієпископ Митрофан: «Красноград — єдина громада, де відмовили ПЦУ в земельній ділянці»

micВолодимир Носков today27.11.2023 153

Тло
  • cover play_arrow

    Архієпископ Митрофан: «Красноград — єдина громада, де відмовили ПЦУ в земельній ділянці» Володимир Носков


У Краснограді, що на Харківщині, депутати під час сесії міської ради відмовилися надати землю для зведення храму Православної церкви України. Про це повідомили на фейсбук-сторінці активісти громадської організації «Деколонізація. Україна». Цей факт підтвердив Радіо «Накипіло» керівник Харківської єпархії — архієпископ Харківський і Слобожанський Православної церкви України Митрофан. А голова Красноградської міської громади Світлана Кривенко сказала, що не вбачає в рішенні депутатів жодного обмеження прав релігійної громади, адже вона хоче, щоб рішення про виділення землі для будівлі церкви ухвалили без порушень законодавства й генерального плану населеного пункту. Чиновниця додала, що сьогодні для пошуку компромісу зустрінеться із представниками громадської організації, яка представляє інтереси Православної церкви України. А тим часом, як говорять активісти ГО «Деколонізація. Україна», у місті Красноград немає жодного храму ПЦУ. Усі духовні споруди належать Українській православній церкві, якою керує патріарх кирило з москви.

Коментуючи ситуацію, що склалася в Краснограді, керівник Харківської єпархії — архієпископ Харківський і Слобожанський Православної церкви України Митрофан сказав, що Красноград — це єдина громада в Харківській області, де міська влада не дозволяє будувати церкву. «У 2023 році ми з таким негативом зустрілися. Ідеться про місто Красноград. Тому що у всіх містах і районних центрах, в усіх громадах, куди ми зверталися, віряни виявляють бажання переходити до канонічної православної церкви України, а не залишатися в російській православній церкві. З іншими головами в нас таких проблем не виникало, нам ідуть на зустріч. Красноград — це єдиний випадок, де жителям поки що не потрібна українська церква», — висловив свою думку про ситуацію владика Митрофан.

Він наголосив, що ані в Краснограді, ані в інших громадах Харківщини ПЦУ не йде на захоплення храмів УПЦ мп — усе повинно відбуватися за рішенням загальних зборів парафіян.

Владика Митрофан переконаний, що люди й священики вже до цього дозрівають, але вони дуже бояться зробити це першими.

Повністю інтерв’ю керівника Харківської єпархії — архієпископа Харківського і Слобожанського Православної церкви України Митрофана слухайте в подкасті «Накипіло вранці».


Етери

0%