play_arrow

Етери

БФ «Зоряна Україна»: два роки допомоги Харківщині

mic Кирило Лукаш today08.04.2024 74

Тло
  • cover play_arrow

    БФ «Зоряна Україна»: два роки допомоги Харківщині Кирило Лукаш


Гостем прямого денного етеру на Радіо «Накипіло» став співзасновник благодійного фонду «Зоряна Україна» Микола Камчатний.

БФ «Зоряна Україна» п’ятого квітня відзначив свою другу річницю. Організацію з перших днів повномасштабного вторгнення створила група волонтерів-однодумців без досвіду. Реєстрацію як важливий крок до організованої коректної роботи вони здійснили, щойно змогли, бо навіть реєстри тоді, у березні 2022 року, не працювали. Зареєструвалися п’ятого квітня у Львові, хоча всі засновники, окрім одного, з Харкова. Спершу возили до Харкова харчі, медичні препарати, інколи навіть обладнання та гігієнічні засоби. За весь час благодійна організація завезла майже 700 тонн гуманітарної допомоги, з яких 30 тонн — медпрепарати.

Із 2023 року волонтери звузили діяльність до медичного напряму, сконцентрувавшись на грантовому проєкті із проведення первинних медоглядів на звільнених територіях.

Під час етеру згадували 2022 рік й обговорювали труднощі, з якими волонтери стикалися раніше й стикаються досі у своїй діяльності. Пан Микола докладно розповів про роботу мобільних медичних бригад на деокупованих територіях Харківщини й поділився думками про те, як трансформується волонтерський рух в Україні.


Етери

0%