play_arrow

Етери

Чому міська влада не сприяє бізнесу?

micФіліп Дикань today29.01.2024 170

Тло
  • cover play_arrow

    Чому міська влада не сприяє бізнесу? Філіп Дикань


Майже два роки Україна відбиває російську повномасштабну навалу, а Харків мало не щодня зазнає обстрілів із території країни-агресорки, але місцевий бізнес платить податки (насамперед за землю й нерухоме майно) так, начебто регіон за тисячі кілометрів від лінії фронту. Ба більше, Харків та область із вересня 2022 року, тобто із часу закінчення Харківського контрнаступу, не вважають такими, де тривають активні бойові дії. У наказі Мінреінтеграції № 309, який поділяє території України на кілька груп, наш регіон віднесено до територій можливих бойових дій.

Чому ж так? Подання із проханням віднести до тієї чи іншої групи повинні здійснювати голови військово-цивільних адміністрацій. І Харків та область мають повне право, щоб їх прирівняли до територій із активними бойовими діями, а значить користуватися певними пільгами для підприємців, які ведуть бізнес на такій території. Тим часом представники місцевого самоврядування не сприяють підприємцям і не скасовують ані плати за користування землею, ані податку на нерухоме майно. Хоча це зовсім не ті суми, які можуть послабити місцевий бюджет, стверджує народна депутатка України й членкиня Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Вікторія Кінзбурська. До того ж чиновники й представники місцевого самоврядування отримують чималі надбавки за роботу у прифронтових регіонах.

Чому так відбувається й чим загрожує таке ставлення міської влади до місцевого бізнесу — пані Вікторія роз’яснила у вечірньому етері Радіо «Накипіло».


Етери

0%