Чому українська Курщина стала російською Філіп Дикань
«Історичний портрет Слобідської України: Курщина». Збірку документів із такою назвою представили в Харкові. Це видання — каталог виставки, яка відкрилася у Національному музеї історії України у Другій світовій війні шостого вересня, за місяць після початку оборонної операції ЗСУ на Курщині.
У книжці представлено документи різних епох — від найсвіжіших артефактів Курської оборонної операції, що розповідають про перебіг російсько-української війни на цьому відтинку фронту, до матеріалів XVII–XX століть. Вони показують належність частин Курської, Воронезької та Бєлгородської областей нинішньої росії до Слобідської України; розповідають, як тамтешнє населення у 1920-х роках писало петиції з проханням увійти до складу України, як формувалися кордони між двома совєцькими республіками — УССР та РСФСР.
Про зібрані матеріали на Курщині та свої дослідження в етері «Накипіло з Філіпом Диканем» розповіли упорядники збірки — генеральний директор Національного музею історії України у Другій світовій війні Юрій Савчук і директорка Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України Лариса Левченко.