play_arrow

Етери

«Цивілізація Харків» на виставці «Капсула часу — Золотий диск» в Нью-Йорку

micКирило Лукаш today27.02.2024 192

Тло
  • cover play_arrow

    «Цивілізація Харків» на виставці «Капсула часу — Золотий диск» в Нью-Йорку Кирило Лукаш


Двадцять четвертого лютого в американському Нью-Йорку відкрилася виставка сучасного українського мистецтва «Капсула часу — Золотий диск» (The Time Capsule — a Golden Record Art Show).

Виставку організував Rukh Art Hub у приміщені нью-йоркської галереї Mriya.

«Цивілізація Харків» — так схарактеризувала виставку співзасновниця та продюсерка Rukh Art Hub Марія Мануйленко. Адже 85 % робіт на виставці — це твори харківських митців і мисткинь. Зокрема, тут представлено роботи Поліни Кузнєцової, Костянтина Зоркіна, Олега Калашніка, харківської дитячої студії Aza Nizi Maza, Олександра Ляпіна, Інни Педан, Дениса Саражина, Ave Libertatemaveamore, Костянтина Лизогуба, Михайла Алексєєнка та інших.

У прямому етері на Радіо «Накипіло» ми зв’язалися з Нью-Йорком, де співрозмовницею ведучого Кирила Лукаша стала організаторка виставки Марія Мануйленко. Також у розмові взяла участь харківська художниця й ініціяторка виставки Поліна Кузнєцова.

Виставка «Капсула часу — Золота платівка» запрошує глядачів вирушити у глибоку філософську подорож про світло і темряву, життя і смерть, добро і зло. Цей проєкт — золота платівка людського досвіду, відправлена через нескінченний простір у пошуках контакту. Концепт апелює до історії супутника «Вояджер», запущеного НАСА у вересні 1977 року, в апараті якого помістили капсулу із золотим диском. На ньому людство репрезентувало себе в разі ймовірної зустрічі «Вояджера» з іншопланетними цивілізаціями. Тоді на диску записали вітання багатьма мовами світу, музику Баха, шум вітру, зображення матері й дитини тощо. Водночас виставка репрезентує для світу сучасне мистецтво України й демонструє рівень розвитку українського артринку.

Організатори також зазначають, що артшоу вкотре звертає увагу на російсько-українську війну й на Україну загалом. Усі роботи, окрім однієї, можна купити. Гроші спрямують на потреби України через один із найбільших українсько-американських фондів Razom.

А ще під час етеру було наголошено, що такі культурницькі акції в США та світі здатні чинити серйозний вплив на громадську думку суспільств країн-союзниць України та, як результат, допомагати ухвалювати урядам країн рішення на користь України.


Етери

0%