play_arrow

Етери

Де і в яких умовах живуть переселенці

micВолодимир Носков today18.01.2024 58

Тло
  • cover play_arrow

    Де і в яких умовах живуть переселенці Володимир Носков


У двох громадах Куп’янського району третій день триває обов’язкова евакуація.
Шістнадцятого січня через загрозливу безпекову ситуацію оголосили обов’язкову евакуацію населення з Кіндрашівської та Курилівської громад Куп’янського району. Про це повідомив начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов. За його словами, у цих громадах наразі перебувають 3 043 людини, з яких 279 — це діти, тож насамперед рятуватимуть їх. Він зауважив, що евакуація стосуватиметься сімей із дітьми у 27 населених пунктах Кіндрашівської та Курилівської громад. Як запевнив посадовець, усіх, хто забажає виїхати, влада спільно з волонтерськими організаціями забезпечить тимчасовим житлом у гуртожитках і підтримкою від міжнародних гуманітарних організацій.
Через активні ворожі обстріли Куп’янського району обласна влада з минулого року час від часу оголошує обов’язкову або примусову евакуацію в різних громадах. Це роблять заради порятунку максимальної кількості жителів прикордонних населених пунктів. Як зауважили відповідальні за евакуацію посадовці, традиційно люди не поспішають записуватися на виїзд до Харкова. До обласного координаційного штабу за три попередні дні надійшло 12 заявок на виїзд. Однак влада спільно з волонтерськими групами й далі переконуватиме мешканців сіл, що перебувають під постійними авіанальотами й ворожими обстрілами, не нехтувати безпекою дітей і потурбуватися про власне життя.
Записатися на евакуацію можна за телефоном гарячої лінії, що працює при благодійній організації «Координаційний гуманітарний центр». Номер цілодобового колцентру: 0-800-33-92-91. Охочих евакуюватися оператори вислухають, запишуть адресу й повідомлять про час приїзду в населений пункт наступного евакуаційного екіпажу.
А тим часом ми більше поговорили про умови життя й побут у гуртожитках, куди поселяють вимушених переселенців — зокрема, з Куп’янщини. Раніше ми вже згадували, як у ворожих пропагандистських телеграм-каналах людям із прикордоння забивають баки, мовляв, у Харкові немає води, а люди живуть у жебрацьких помешканнях тощо. Тим часом міжнародні гуманітарні організації та благодійні фонди вже вклали не одну сотню тисяч доларів, щоб відремонтувати приміщення гуртожитків, які стають тимчасовим житлом для переселенців.
Координацією різних проєктів із ремонту гуртожитків, придбанням меблів, сантехніки й побутової техніки займаються у благодійній організації «Координаційний гуманітарний центр».
Більше про умови життя переселенців у гуртожитках дізналися від менеджера проєктів та їхньої реалізації БО «Координаційний гуманітарний центр» Олександра Корхова в подкасті «Накипіло вранці».


Етери

0%