play_arrow

Етери

День народження Харківського телебачення

micФіліп Дикань today20.03.2024 103

Тло
  • cover play_arrow

    День народження Харківського телебачення Філіп Дикань


19 березня 1955 року вийшов наказ міністерства культури ссср про створення в Харкові студії телебачення. Першого травня того самого року в місцевий етер вийшла перша телепередача: це був великий концерт провідних харківських артистів.

Харківське телебачення виникло на основі першого в совєцькому союзі радіолюбительського телецентру. Перша телепрограма харківського аматорського телецентру вийшла 1951 року. А вже за два роки почалися роботи зі створення в Харкові промислового телецентру. Він був першим у ссср створеним як типовий телецентр.

Із часом Харківське телебачення набуло найвищого професіоналізму й транслювало свої передачі на союзному рівні (наприклад, «вогники» й КВК). Харківські телевізійники знімали концерти й вистави, а також репортажі в місті й області. На Харківській телестудії зняли відомі фільми, як-от «Шилов та інші» й «Тореадори з Васюківки».

Гостею програми «Накипіло ввечері» стала Світлана Брук, яка працювала на Харківському телебаченні звукорежисеркою з 1965 по 2016 рік. Пані Світлана належить до відомої телевізійної родини: її чоловік Вадим Брук був без перебільшення легендарним телеоператором понад пів століття, а їхній син Дмитро став автором і ведучим програми, правда, уже на приватному телебаченні.
Як працювали тогочасні телевізійники? Для чого перед дикторами крутили спеціальні барабани? Як за допомогою ножиць і клею монтували звукові доріжки? Про це й не тільки розповіла ветеранка Харківського телебачення Світлана Брук.


Етери

0%