play_arrow

Етери

«Двіжуй за дітей» Балаклійської та Печенізької громад

mic Володимир Носков today10.06.2024 34

Тло
  • cover play_arrow

    «Двіжуй за дітей» Балаклійської та Печенізької громад Володимир Носков


Благодійники збирають гроші для облаштування укриттів у школах селища Печеніги й міста Балаклія, що в Харківській області. Також дітям цих деокупованих громад хочуть подарувати рюкзаки й енергопристрої, які дадуть змогу навчатися навіть у разі вимкнення світла. Так Балаклія і Печеніги стали учасниками літньої кампанії «Двіжуй за дітей», про яку днями оголосив благодійний фонд savED. Ініціатори доброчинної кампанії сподіваються залучити гроші для облаштування укриттів і тимчасових шкіл у звільнених громадах. Про це йдеться на фейсбук-сторінці фонду.

БФ savED розпочав збір грошей на рюкзаки й потрібні гаджети для безперервного навчання під час знеструмлень. Школярі з деокупованих міст, селищ і сіл для більшого доступу до освіти потребують екофлоу, павербанків, ноутбуків, світловідбивних стрічок, автономного освітлення тощо.

Благодійна кампанія «Двіжуй за дітей» — це продовження торішньої ініціативи «До школи знов», завдяки якій удалося зібрати гроші на укриття та освітні простори в Миколаївській і Чернігівській областях. Найбільше укриття з усіх шкіл Миколаєва й тимчасову школу в Червоній Долині (Миколаївщина) відкрили минулого тижня.

Що ж стосується Харківщини, то, як ми знаємо, від початку повномасштабного вторгнення росії навчання у школах проводять переважно в онлайн-форматі. Заступник директора обласного департаменту науки й освіти Андрій Васильєв розповів «Українському радіо. Харків», що цього навчального року працювало 630 закладів освіти. З них 582 працювали дистанційно, а у змішаному форматі — тільки 38.

У самому Харкові частина дітей навчається в метрошколі, тобто на спеціально облаштованих локаціях підземних приміщень Харківського метрополітену. Також у травні запрацювала перша підземна школа, нещодавно збудована в Індустріальному районі міста. Передбачено, що з вересня тут зможуть навчатися у дві зміни майже 900 дітей. Керівництво Харкова планує відкрити такі підземні школи в усіх районах міста.

Окрім того, у травні вдалося звести одну підземну школу в Люботині, що поблизу Харкова. Освітній простір розраховано на 400 людей. Як сказали в Харківській обласній військовій адміністрації, під час літніх канікул безпечну школу використовуватимуть для надолуження освітніх утрат.

Заступник директора обласного департаменту науки й освіти Андрій Васильєв наголосив, що організувати офлайн-навчання в новому шкільному році на всій території Харківської області не вдасться, однак у Лозівському та Красноградському районах можуть почати очне навчання.

У подкасті «Накипіло вранці» говорили про умови благодійної кампанії «Двіжуй за дітей» із керівницею відділу партнерств фонду savED Олександрою Шевченко. Також у нашому подкасті начальниця відділу освіти, молоді та спорту Печенізької селищної ради Ольга Кизим розповіла про опорний ліцей, у якому хочуть відремонтувати й підготувати безпечний освітній простір для понад 400 школярів громади.


Етери

0%