Дитяча лікарня живитиметься електроенергією від сонячної станції Володимир Носков
Днями на даху однієї з дитячих лікарень Харкова встановили сонячну електростанцію і систему резервного живлення. Це дасть змогу безперервно забезпечувати електрикою паліативне й реабілітаційне відділення, а також неврологічний стаціонар. Отже, тут зможуть лікувати важкохворих хлопчиків і дівчаток не тільки з Харкова та громад області, але й з інших регіонів навіть за відсутності зовнішнього живлення і в нічний час, гарантуючи неперервність критично важливих медичних процесів.
Залученням грошей на проєкт із поновної енергетики в медзакладах прифронтового Харкова займався благодійний фонд RePower Ukraine. У межах проєкту донорами стали як німецькі, так і шотландські компанії. На зібрані гроші придбано потужну сонячну електростанцію на 30 кіловат і прилад резервного живлення ємністю 43 кіловати.
Міський голова Ігор Терехов уважає: крім енергетичної незалежності медзакладів, міський бюджет заощаджуватиме мільйони гривень. Водночас вирішують проблему з перебоями в електропостачанні під час частих знеструмлень. У міській раді говорять, що це вже друга харківська лікарня, яка отримала обладнання у межах проєктів БФ RePower Ukraine. Першу СЕС встановили рік тому в міській клінічній багатопрофільній лікарні.
Головний пріоритет благодійного фонду RePower Ukraine — надання переваг поновної енергії та зберігання для лікарень, які нині потерпають через щоденні перебої з електроенергією, спричинені військовими авіаударами по українській енергетичній інфраструктурі, розпочатими з 11 вересня 2022 року.
У фонді мають мету: до кінця 2024 року розгорнути сонячні й накопичувальні гібридні системи для одинадцяти лікарень у звільнених регіонах України: Київській, Харківській, Чернігівській і Сумській областях. Що ж стосується Харкова, то RePower Ukraine працює вже в третій лікарні міста.
Докладніше про проєкт у подкасті «Накипіло вранці» розпитали директорку благодійного фонду RePower Ukraine Ярославу Денісову.