play_arrow

Етери

Евакуація, а не соціальне таксі

mic Володимир Носков today05.10.2023 65

Тло
  • cover play_arrow

    Евакуація, а не соціальне таксі Володимир Носков


Усі, хто потребує евакуації з громад, що перебувають під постійними обстрілами російського ворога, можуть зателефонувати на цілодобову гарячу лінію з питань евакуації. Колцентр запрацював при благодійній організації «Координаційний гуманітарний центр». Саме ця організація займається координацією евакуації в Харківській області з територій, наближених до лінії фронту та кордону з рф. Наразі гарячу лінію обслуговують п’ять операторів і два координатори, які розподіляють заявки. Упродовж найближчого часу кількість операторів планують збільшити вдвічі, а охоплення гарячої лінії розширити по території всіх прифронтових областей України. Будь ласка, запишіть телефон гарячої лінії з питань евакуації: 0-800-33-92-91. Дзвінки безплатні.

Як розповів в етері Радіо «Накипіло» керівник відділу евакуації БО «Координаційний гуманітарний центр» Олег Іванов, на їхні лінії телефонують люди з прикордоння та навіть із тимчасово окупованих територій. Волонтерські організації докладають великих зусиль, щоб урятувати людину з небезпеки. У перший день роботи колцентр прийняв 15 дзвінків. Оператори розповідають тим, хто телефонує, про те, як їх можуть забрати в більш безпечний населений пункт, про гуртожитки для поселення та інші соціальні сервіси.

Олег Іванов просить жителів прифронтових громад не чекати, поки посиляться обстріли або бої поблизу російського кордону, а вже зараз звідти виїжджати. Але є й ті жителі населених пунктів, що зловживають і спекулюють на безплатній евакуації та використовують волонтерів як соціальне таксі. У подкасті «Накипіло вранці» ви почуєте від Олега Іванова, як у благодійній організації «Координаційний гуманітарний центр» упорядковуватимуть евакуаційні поїздки, щоб люди припинили зловживати роботою волонтерів.


Етери

0%