play_arrow

Етери

Голодомор. Виставка «Ляльки для ненароджених»

mic Володимир Носков today22.11.2023 81

Тло
  • cover play_arrow

    Голодомор. Виставка «Ляльки для ненароджених» Володимир Носков


«Ляльки для ненароджених» — так називається міжнародна виставка, що триває від суботи в Харківському обласному організаційно-методичному центрі культури й мистецтва. Експозиція складається з робіт 43 майстринь із різних областей України й з-за кордону. Цей проєкт 2018 року започаткувала народна майстриня Тетяна Золочевська (Німеччина) за підтримки німецько-української спілки Кolos E.V.

На виставці представлено сюжетні ляльки та композиції майстринь з України, Німеччини, Польщі й Португалії, розповідають організатори. За словами народної майстрині й засновниці проєкту «Українські ляльки мандрують світом» Тетяни Золочевської, «виставка символічно згадує історії про загублене покоління українських селян, тих хлопчиків і дівчаток, що так і не народилися на світ». А в Центрі культури і мистецтва говорять, що до міжнародного проєкту пам’яті долучились і мисткині з Харківщини.

До речі, останньої суботи цього місяця, тобто 25 листопада, Україна і світ відзначатимуть 90-ті роковини Голодомору. Як стверджують дослідники, на землях, що входили в межі сучасної Харківщини, від голоду в 1932–1933 роках загинуло щонайменше 800 тисяч людей. Нині складно віднайти всі місця масових поховань. Докладніше про виставку «Ляльки для ненароджених» у подкасті «Пліч-о-пліч» розповіла завідувачка відділу дослідження та відродження декоративно-ужиткового мистецтва і виставкової діяльності Харківського обласного організаційно-методичного центру культури і мистецтва Наталя Педан.


Етери

0%