play_arrow

Етери

ГОшники проти виборів під час війни

micВолодимир Носков today20.09.2023 37

Background
  • cover play_arrow

    ГОшники проти виборів під час війни Володимир Носков


Більш ніж 100 громадських організацій підписали заяву про неможливість проведення виборів в активній фазі війни.
«Вибори й повномасштабна війна — несумісні. Ця ідея вкрай небезпечна та призведе до втрати легітимності як процесу, так і виборних органів, а з високою імовірністю — і до значної дестабілізації держави загалом.
Ключовими є виклики, пов’язані з вільним формуванням політичної волі в умовах активної фази війни, неможливістю забезпечити повноцінну участь військовослужбовців і виборців за кордоном, відсутністю політичної конкуренції в умовах звуження прав і свобод під час правового режиму воєнного стану», — ідеться в заяві лідерів громадського руху України.
Підписанти звернення водночас закликають:
• Верховну Раду України — не йти на такий небезпечний і необдуманий крок, як проведення виборів під час війни, а натомість терміново розпочати повноцінну експертну роботу над подоланням викликів у проведенні повоєнних виборів, заздалегідь розробити потрібні законопроєкти після інклюзивних дискусій і забезпечити принцип правової визначеності. Саме так Україна може підтвердити свою глибоку відданість демократії, зокрема відновивши ширший процес виборчої реформи, який нині призупинено;
• політичні партії — працювати над демократизацією та розвитком власних організацій, не поляризувати суспільних настроїв із політичною метою та зосередитися на реформах і стратегії відновлення повоєнної України як демократичної та розвинутої модерної держави;
• міжнародних партнерів України — збільшувати системну підтримку у військовій, гуманітарній та економічній сферах, щоб війна закінчилася якнайшвидше перемогою України, а демократичні вибори стали можливими.
Серед сотні громадських організацій, що ініціювали заяву, такі: Громадянська мережа «Опора», Transparency International Ukraine, Рух «Чесно», Міжнародний фонд «Відродження», Лабораторія законодавчих ініціатив, ГО «Український центр європейської політики», Харківська правозахисна група та інші.
Про міжнародну позицію партнерів України щодо виборів, про безпекові й організаційні ризики передвиборчого процесу та самого дня голосування поговорили разом із головою правління Громадянської мережі «Опора» Ольгою Айвазовською. А керівниця журналістської громадської організації «Інститут масової інформації» (ІМІ) Оксана Романюк розповіла про медіавиклики, які виникатимуть під час передвиборчого процесу в умовах режиму воєнного стану. Особливо експертку цікавить, чи забезпечать рівний доступ учасників передвиборчої кампанії з огляду на провладний стиль контенту Національного телемаратону.


Етери

0%