play_arrow

Пліч-о-пліч

Граната в подарунок на знак початку нового етапу життя

micВолодимир Носков today19.04.2024 971

Тло
  • cover play_arrow

    Граната в подарунок на знак початку нового етапу життя Володимир Носков


У новому епізоді подкасту «Пліч-о-пліч» ведучий Володимир Носков знайомить нас із актором, який вирушив на фронт разом зі своїми маріонетками. Усе для того, щоб дарувати армійцям диво. Коли він говорить про диво, то вкладає в це поняття не просто хороший настрій від вистави або втілення якоїсь мрії. Для нього це ще й уміння створити дружню атмосферу в колі побратимів. На зустрічах із лялькарем бійці не приховують своїх емоцій, разом сміються із жартів і плачуть, згадавши зворушливі моменти з мирного сімейного життя, загибель друга на війні тощо. Вони ментально відновлюються, а в декого навіть знову з’являється сенс життя.

Знайомтеся — Валерій Дзех, солдат 59 окремої мотопіхотної бригади й учасник об’єднання «Культурний десант». Його учасники проводять концерти, зустрічі з письменниками, стендаперами й акторами театру та кіно поблизу лінії фронту. Свіжоспечений першокурсник військової академії буде офіцером із морально-психологічного забезпечення.

До повномасштабного вторгнення росіян Валерій Дзех був повністю занурений у виховання дітей і творчість. Із 2013-го він став художнім керівником, режисером і актором Малого театру маріонеток. Уже понад два роки на фейсбучній сторінці театру вгорі міститься лаконічне повідомлення глядачам: «Наразі допомога ЗСУ й тим, хто потребує».

Для Валерія Дзеха вкрай важливо бути корисним. Він хотів приносити користь друзям, місту, волонтерам і військовослужбовцям. Так і почався його шлях захисника України — від волонтера до солдата, стрілка 59 окремої мотопіхотної бригади. А відтоді як долучився до творчої команди «Культурного десанту», яким керує відомий співак Микола Сєрга, став роз’їжджати військовими підрозділами по всій лінії фронту.

Актор пояснює: його маріонетки — це вдячні слухачі особистих історій армійців й ефективні терапевти (звісно, у руках майстра). Валерію з реабілітаційною метою вдається поєднувати театр, психологію, лялькотерапію та бажання підставити плече побратимові в скрутну хвилину. У його арттерапевтичній аптечці — маріонетки, янголи ручної роботи в подарунок, а головне — чуйність і добре слово.

У подкасті «Пліч-о-пліч» воїн і актор Валерій Дзех розкриває секрети, як його маріонетки допомагають солдатам висловитися про наболіле, з якою метою один військовослужбовець подарував йому гранату й чи не забрала в нього велика війна здатність мріяти.


Пліч-о-пліч

0%