play_arrow

Етери

Гуманітарну допомогу отримують найспритніші й обізнані в онлайн-технологіях

micВолодимир Носков today14.08.2023 12

Тло
  • cover play_arrow

    Гуманітарну допомогу отримують найспритніші й обізнані в онлайн-технологіях Володимир Носков


Що ми знаємо про розподіл гуманітарної допомоги? Наскільки є зрозумілим розподіл найпотрібнішого людям у кризових ситуаціях? Як вчасно і влучно реагують міжнародні благодійні організації та фонди на потреби українців під час російсько-української війни? На такі запитання шукали відповіді експерти під час комплексного дослідження сприйняття гуманітарної допомоги в Україні. Дослідження висвітлює ключові перемоги й виклики сектору гуманітарної допомоги в умовах повномасштабної війни та формує низку рекомендацій для локальних партнерів.
Дослідження провела міжнародна неурядова організація Ground Truth Solutions у співпраці з Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) та Open Space Works Cooperative (OSWС) завдяки фінансовій підтримці Disasters Emergency Committee.
Більш як половина опитаних (55 %) отримала допомогу або послуги принаймні один раз від початку повномасштабної війни. Попри це так само більш ніж половина респондентів стверджує, що потребує додаткової допомоги.
Найчастіше допомоги потребують старші люди, яким складно отримати доступ до такої підтримки з огляду на різні обставини. Також 89 % ВПО, які одержували допомогу частіше, ніж інші категорії осіб (94 % проти 68 %), узагалі зазначали, що отримана допомога не задовольняла всіх важливих потреб.
Міжнародні організації, які мають досвід роботи під час гуманітарних криз, часто послуговуються протоколами, що не відповідають українським реаліям. Важливо, щоб ті, хто планує і впроваджує програми гуманітарної допомоги, мали хороший зворотний зв’язок. Ті ж, хто отримує допомогу, хочуть знати, які ресурси доступні в їхніх громадах і як вони можуть впливати на їх розподіл.
Соціологи працювали у фокус-групах і методом інтерв’ю із жовтня минулого року й до липня поточного.
Експерти провели 18 фокус-груп і 26 глибинних інтерв’ю з тими, хто отримував і хто надавав гуманітарну допомогу в громадах Київської, Чернігівської, Чернівецької та Харківської областей. Зокрема, на Харківщині фахівців цікавила думка мешканців Дергачів. Вони вивчали досвід людей, які одержували гуманітарну допомогу або подавалися і не отримували її.
Докладніше про дослідження говоримо з Тарасом Тимчуком — керівником проєктів, експертом із залучення, фасилітатором, дослідником в Open Space Works Cooperative.


Етери

0%