play_arrow

Етери

Як діяти харківʼянам у разі підриву ЗАЕС

micВолодимир Носков today03.07.2023 114

Background
  • cover play_arrow

    Як діяти харківʼянам у разі підриву ЗАЕС Володимир Носков


У харківських фахівців протирадіаційної безпеки й місцевої влади є кілька годин на те, щоб підготуватися для уживання відповідних заходів, якщо на Запорізькій АЕС станеться катастрофа через підрив росіянами станції. Про це в ранковому етері Радіо «Накипіло» розповів Олександр Ільєнко — заступник директора департаменту цивільного захисту Харківської обласної військової адміністрації. Він говорить, що все залежить від рівня завданої катастрофи, маршруту та швидкості повітряних потоків, які можуть розносити небезпечну радіацію. А взагалі, за його словами, Харківщина не належить до червоної зони радіаційної небезпеки.

«До війни, коли розглядали питання можливої потенційної аварії, — а тоді про інші ядерні загрози взагалі не йшлося, тому аварії з радіаційною небезпекою розглядали тільки з атомної станції — ні Запорізька АЕС, ні Курська атомна станція (росія — ред.) не діставали активними наслідками техногенної катастрофи до Харківської області. Тому ми перебуваємо в досить у безпечній зоні», — коментує Олександр Ільєнко. Як говорить посадовець, нині на Харківщині триває протирадіаційний моніторинг у посиленому режимі.

«Сьогодні залучено всі засоби, підприємства, які ведуть моніторинг рівня радіації. Це й пости радіаційно-хімічного спостереження, що працюють майже в усіх пожежних частинах. Ми маємо державне підприємство “Харківський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України”. Іще низка підприємств має пости радіаційного спостереження. З минулого тижня ми посилили моніторинг щодо цього питання. На спеціальній нараді відпрацьовано взаємодію між Нацгвардією, прикордонним загоном, Національною поліцією, патрульними, Держпродспоживслужбою, лабораторним центром, а також ДСНС. Окрім того, сьогодні відбуватимуться консультації з науковцями Харківського фізико-технічного інституту», — каже Олександр Ільєнко. Посадовець розповів, що переважно протирадіаційні укриття розташовані на території області. Їх за потреби відкриють не тільки для персоналу, що відповідає за роботу громад і міст у надзвичайних ситуаціях, але й для людей, які мешкають недалеко. Утім, їхні ресурси не здатні вмістити всіх охочих. А тому Олександр Ільєнко радить залишатися удома, щільно затушкувати вікна, двері, вентиляцію і перебувати там деякий час, поки не покращиться радіаційна ситуація. Про це додатково сповіщатиме ДСНС через радіо й телебачення. У подкасті «Накипіло вранці» ви дізнаєтесь алгоритм дій на випадок ймовірної аварії на Запорізькій АЕС із потенційним викидом радіації. Слухайте й будьте в безпеці.


Етери

0%