play_arrow

Етери

«Харківський сад» замість однорічних квітів

micВолодимир Носков today14.03.2024 68

Тло
  • cover play_arrow

    «Харківський сад» замість однорічних квітів Володимир Носков


«Не харків’яни» — так міський голова Ігор Терехов сказав про людей, що висловлюються проти того, щоб під час великої війни надмірно витрачали гроші з міського бюджету на квітники та прибирання вулиць. Відео виступу очільника Харкова оприлюднила комунальна редакція «Харків. Новини».

«Мене не раз питають: “Навіщо висаджувати квіти?”. То я вам скажу навіщо. Коли військовослужбовці приїжджають до Харкова, вони зізнаються, що для них це ковток свіжого повітря. Це психологічне розвантаження для людей, харків’ян зокрема. Таке запитання — це все одно що не розуміти, навіщо прибирають місто. Живімо тоді на звалищі й кажімо одне одному, що нині війна. Нічого не прибираймо й нічого не витрачаймо. Це неможливо. Це просто неможливо, — переконаний міський голова Ігор Терехов. — Тому Харків завжди був чистим і комфортним містом. Він залишатиметься таким попри висловлювання певних людей. Тому той, хто так уважає, насправді не харків’янин».

Річ у тім, що на початку березня харків’янин Михайло Тітаренко зареєстрував на сайті міської ради електронну петицію, у якій запропонував висаджувати тільки багаторічні квіти, щоб заощадити гроші на озелененні парків і скверів. «Пропоную висаджувати в місті, зокрема в парках, скверах і на клумбах, тільки багаторічні квіти, рослини й кущі. Таке рішення матиме багато плюсів. Зокрема, висаджуючи багаторічні рослини, удасться суттєво зменшити витрати з міського бюджету на їхню щорічну заміну. Щороку в місті витрачають купу грошей на вирощування, висадку кілька разів за сезон і догляд за однорічними квітами. Набагато краще висаджувати багаторічні рослини: одного року — в одних місцях, а наступного — в інших, що зробить місто ще зеленішим. За ними треба буде тільки доглядати, а не купляти й висаджувати їх наново», — упевнений автор петиції, оприлюдненої на сайті міської ради 3 березня 2024 року.

Михайло Тітаренко запропонував варіанти дизайну для різних локацій у місті. Наприклад, у Центральному парку зробити клумби яскравими, а композиції в саду імені Шевченка — більш монотонними та суворими, а також прибрати яскраве декоративне каміння із клумб. Серед аргументів Тітаренка — не тільки економія та дизайн, але й питання навколишнього середовища.

Для того щоб міська влада розглянула петицію, та має набрати 5 000 голосів за 90 днів. Станом на ранок 14 березня під електронною петицією проголосувало 297 відвідувачів сайту міськради. До кінця голосування залишилося 79 днів.

Зауважимо, що аналітики громадської організації «Харківський антикорупційний центр» не раз звертали увагу громадськості на мільйонні витрати з міського бюджету для створення та утримання зелених насаджень у місті.

Про висловлену ідею в електронній петиції ми поговорили з фахівчинями, що знаються на зеленому ландшафті міського простору. У подкасті «Накипіло вранці» взяли участь викладачка ландшафтного дизайну Олена Головко, а також ландшафтна дизайнерка й студентка магістратури з напряму «ландшафтна архітектура» Естонського університету природничих наук Ольга Лакіза. До розмови долучився також член правління та економіст-аналітик ГО «Харківський антикорупційний центр» Євген Лісічкін. Він розповів, скільки грошей із бюджету Харкова призначено для озеленення міського простору.


Етери

0%