play_arrow

Харківські історії

Художник світлом Альфред Федецький 

micФіліп Дикань today31.07.2023 145

Тло
  • cover play_arrow

    Художник світлом Альфред Федецький  Філіп Дикань


Цей випуск «Харківських історій» присвячено видатному фотомайстрові й першому кінодокументалістові російської імперії Альфреду Федецькому. 

Він народився у Житомирі в польській родині, починав працювати фотографом у Києві, але згодом переїхав до Харкова й усе своє, на жаль, недовге життя провів тут. Серед колег він був єдиним, хто мав професійну вищу освіту: Федецький закінчив Фотографічний інститут при Віденській академії мистецтв.

Ось що написав на його смерть сучасник фотомайстра: «Це був не вузький ремісник, що замкнувся в рутині свого ремесла, а справжній артист, справжній художник, у душі якого горів священний вогонь, званий натхненням. Тільки цим натхненням і завзятими, посидючими до знемоги працями й можна пояснити той величезний успіх, який заслужено здобув собі Федецький у Харкові. Він не тільки палко, усім серцем любив своє мистецтво, але був справжнім фанатиком цього мистецтва, пристрасно захоплювався ним і віддав йому все своє життя, усі свої сили <…>
Не було в галузі фотографічного мистецтва жодної найменшої новини, якої Федецький зараз же, слідом за її появою, не здійснив би в себе у фотографії. Вітрини його фотографії не були простими рекламними виставками, а були виставками цікавих художніх творів, більшість яких збуджувало непідробне захоплення не тільки натовпу, а й справжніх знавців справи…».

Про постать Альфреда Федецького в «Харківських історіях» поговорили із сучасним фотохудожником, знавцем творчості Федецького, колекціонером його робіт Володимиром Оглобліним.


Харківські історії

0%