play_arrow

Етери

Кампанія проти антикорупційних активістів

micФіліп Дикань today17.04.2024 34

Тло
  • cover play_arrow

    Кампанія проти антикорупційних активістів Філіп Дикань


Представники українського громадянського суспільства констатують небезпечну тенденцію щодо переслідування органами правопорядку антикорупційних активістів і журналістів-розслідувачів в Україні, зокрема, у контексті діяльності Збройних сил і кампанії з мобілізації.

Це буквальна цитата з відкритого листа, який опублікували представники правозахисних і громадських організацій. З його змістом можна ознайомитися тут.

Останній приклад дивної та незрозумілої уваги з боку правоохоронців до активістів зовсім свіжий і стосується голови правління Харківського антикорупційного центру й нацгвардійця Дмитра Булаха. Десятого квітня працівники Служби безпеки України спільно з Державним бюро розслідування провели в нього обшук під приводом того, що Булах є фігурантом у справі про нібито зловживання під час зарахування на службу військовослужбовців. Навіть до цього формулювання є питання, стверджують правозахисники. І це далеко не перша справа проти активістів, які займаються антикорупційною діяльністю, і журналістів-розслідувачів.

Про неправомочність таких дій із боку органів, що мали б бути заодно з активістами, про небезпечну тенденцію і те, як ця кампанія проти людей, які викривають корупцію, впливає на українське суспільство, у програмі «Накипіло ввечері» говорили виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко, адвокат та юрист Харківського антикорупційного центру Володимир Рисенко й керівник інформаційного центру Харківської правозахисної групи Денис Волоха.


Етери

0%