play_arrow

Пліч-о-пліч

Кар’єрний та особистісний розвиток ветеранів війни

micВолодимир Носков today01.09.2023 115

Тло
  • cover play_arrow

    Кар’єрний та особистісний розвиток ветеранів війни Володимир Носков


Днями на базі Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна відкрили Центр ветеранського розвитку. Це дружній простір для учасників російсько-української війни та їхніх родин.
Сюди приходитимуть як чинні бійці ЗСУ, так і воїни, що за станом здоров’я або з інших причин залишили військову службу. А також у цьому центрі чекають на родини загиблих захисників. З ними тут спілкуватимуться і консультуватимуть їх психологи, соціальні робітники, юристи та викладачі різних спеціальностей.
Створення центрів ветеранського розвитку — це проєкт Міністерства ветеранів України. Їх спеціально обладнують при університетах. Бо, за задумом ініціаторів, осередки повинні стати платформою для цивільної освіти ветеранів і членів їхніх сімей.
У центрах розвитку ветеранів фахівці запропонують сертифіковані програми курсів підвищення кваліфікації, перекваліфікації, програми другої вищої освіти. Окрім того, тут відбуватиметься підготовка майбутніх помічників ветеранів. Харківський осередок підтримки ветеранів став сьомим в Україні після організованих просторів в університетах Вінниці, Дніпра, Львова, Миколаєва, Житомира й Києва.
Що ж до облаштування центру в Харкові, то від ідеї до реалізації минуло три місяці, розповіла ректорка Каразінського університету Тетяна Кагановська. За її словами, для Центру ветеранського розвитку віддали простір, який до повномасштабної війни використовували як коворкінг для студентів. У ньому є зони відпочинку, а також зони для проведення лекцій і тренінгів. Сам простір безбар’єрний. А отже, ветеранам тут буде комфортно та зручно.
Докладніше про щойно відкритий Центр розвитку поговорили в подкасті «Пліч-о-пліч» із виконувачкою обов’язків директора Центру ветеранського розвитку Тетяною Чередниченко й виконувачкою обов’язків директора Інституту державного управління Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, докторкою соціологічних наук Людмилою Бєловою. Також у подкасті свою історію розказав боєць спецпідрозділу «Кракен» Михайло Коваленко. Він поділився своїм баченням щодо роботи таких освітніх закладів розвитку.


Пліч-о-пліч

0%