play_arrow

Етери

«Колір граната» — це поцілунок у вічність

micКирило Лукаш today08.10.2024 9

Тло
  • cover play_arrow

    «Колір граната» — це поцілунок у вічність Кирило Лукаш


Новий сезон «Сінефілів на попкорні» Кирило Лукаш і засновник кіноклюбу «Космофільм» Андрій Терентьєв розпочали з розмови про шедевр Сергія Параджанова «Колір граната».

«Ви можете зупинити цей фільм на будь-якому моменті, і цей стоп-кадр буде вишуканою неймовірною картиною», — сказав Кирило Лукаш.

«Ця стрічка — це поцілунок у вічність, що може вирвати нас із нашої невеселої реальності», — додав Андрій Терентьєв.

Нині відреставровану версію «Кольору граната» демонструють у межах спеціяльного кінопрокату в Україні. А дев’ятого жовтня компанія «Артхаус Трафік» проведе публічний показ стрічки з обговоренням у безпечному просторі «Art Area ДК». Модеруватиме показ Андрій Терентьєв. Початок о 19:00. Вхід вільний.

Показ відреставрованої версії фільму «Колір граната» приурочено до сторіччя з дня народження режисера Сергія Параджанова. Уже вдруге в історії ЮНЕСКО проголошує рік Сергія Параджанова — уперше це сталося у 2004 році.

Реставрацію стрічки виконав Кінофонд Мартіна Скорсезе спільно з Cineteca di Bologna. За цю роботу Скорсезе здобув премію Інституту Параджанова-Вартанова 2014 року.

Життя вірменського поета Саят-Нови від дитинства до смерті — духовний шлях, мистецькі напрацювання та внутрішні конфлікти — зробило його головним ліриком. Він — майстер містифікації, який сам потрапив у свої пастки.

Світова прем’єра відреставрованої версії відбулася на 67-му Каннському кінофестивалі 2014 року. Тоді-таки Інститут Параджанова-Вартанова вручив Мартінові Скорсезе премію за реставрацію стрічки.


Етери

0%