play_arrow

Етери

Люботин — місто нуль відходів

micФіліп Дикань today08.08.2023 25

Тло
  • cover play_arrow

    Люботин — місто нуль відходів Філіп Дикань


У 2021 році Люботин підписав зобов’язання зменшити кількість залишкових відходів і став другим містом-кандидатом після Львова на шляху до zero waste сертифікованого міста.

Останній бренд-аудит (аналіз складу побутових відходів мешканців) показав, що близько 40 % відходів — це органіка, а 20 % — речі, які можна використати повторно: косметичні засоби для догляду за волоссям, одяг, взуття, навіть придатні до застосування ліки. Усе це можна було не викидати, а просто запропонувати іншим людям. До того ж нині в Люботині проживає багато переселенців, яким ці речі стали б у пригоді.

Так з’явилась ідея реалізовувати проєкт із компостування та повторного використання речей «Люботин — місто нуль відходів» за допомогою встановлення восьми компостувальних секцій у трьох локаціях міста, двох шаф для повторного використання та проведення інформаційної кампанії. 

Як працює проєкт, наскільки його сприйняли долучені мешканці Люботина, коли й на які міста його поширять далі — про це у вечірньому етері Радіо «Накипіло» розповіла координаторка проєкту «Люботин — місто нуль відходів» Анна Прокаєва.


Етери

0%