play_arrow

Етери

Люди з ВІЛом під час війни

micВолодимир Носков today04.12.2023 26

Тло
  • cover play_arrow

    Люди з ВІЛом під час війни Володимир Носков


Період окупації дуже складно пережили люди із хронічними хворобами, які потребують постійного медичного супроводу й дорогих ліків. Сьогодні ми більшу увагу звернемо на тих, кому постійно потрібна антиретровірусна терапія. Ідеться про ВІЛ-позитивних жінок і чоловіків. Аж доки не було звільнено Ізюмську, Балаклійську, Вовчанську та Куп’янську громади, люди були позбавлені послуг із тестування та лікування вірусу імунодефіциту людини. Медики обласних і приватних медзакладів, що опікуються лікуванням ВІЛ / СНІДу, у різний спосіб намагалися передавати пацієнтам життєво важливі пігулки. Вони також зустрічали людей, що виїжджали з окупованих територій на свободу й продовжували більш стабільне лікування.

Торік у вересні, після блискавичного звільнення українським військом більшої частини Харківщини, у деокупованих громадах знову запрацювали амбулаторії та кабінети «Довіри». До прикладу, низка громадських організацій спільно з обласним центром СНІДу до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, який відзначали 1 грудня, проводили акцію «Не нехтуй профілактикою та лікуванням ВІЛу під час війни!». У спеціально облаштованих локаціях у центрі Харкова, а також у Куп’янську, Балаклії, Лозовій і Новій Водолазі можна було пройти анонімні безплатні консультацію та тестування швидкими тестами на ВІЛ. Також волонтери роздавали перехожим інформаційну літературу на тему ВІЛ / СНІДу і презервативи.

Ведучий Володимир Носков запросив на розмову в подкасті «Накипіло вранці» представників організацій-партнерів інформаційно-профілактичної акції «Не нехтуй профілактикою та лікуванням ВІЛу під час війни!», а саме — директорку благодійної організації «Парус» Олену Овчиннікову й лікаря-нарколога провідного наркологічного центру «Альтернатива» Євгена Бабенка.


Етери

0%