play_arrow

Етери

«Малі історії великої війни»

micФіліп Дикань today14.12.2023 50

Тло
  • cover play_arrow

    «Малі історії великої війни» Філіп Дикань


«Малі історії великої війни» — так називається проєкт, який започаткував Український католицький університет (УКУ), розташований у Львові.

Ідея проєкту виникла в перші дні повномасштабного вторгнення, коли Львів переповнили, шукаючи притулку, біженці зі Сходу, Півдня та Центру України. Саме тоді в УКУ утворилася група волонтерів із викладачів, працівників, аспірантів і студентів, які, розуміючи важливість особистих свідчень, поставили собі за мету їх документувати.

Особливість цього проєкту в тому, що він фокусується швидше на мікроісторії, тобто документує війну «знизу» — через долю звичайних людей та їхні реакції. Звідси його назва — «Малі історії великої війни». Цей проєкт може допомогти появі тих досліджень, які звертатимуть увагу передусім на людський вимір цієї війни.

Мета проєкту — поширити свідчення, а також створити на базі зібраних інтерв’ю архів сучасної російсько-української війни, з особливим акцентом на життєвих долях і змінах у сприйнятті подій людьми, яких вона зачепила: волонтерами, військовими-добровольцями, переміщеними особами, свідками, перевізниками, медиками, представниками релігійних згромаджень, діячами освіти й культури, бізнесменами тощо.

Проєкт має широку географію, що не тільки охоплює територію України, але й виходить за її межі завдяки свідченням респондентів, які прибували до України з-за кордону як волонтери. Головним місцем проведення інтерв’ю є Львів, але низку особистих історій записували під час експедицій команди проєкту на Схід і Південь України, ближче до зони окупації та лінії зіткнення. Зокрема, окремі історії записано в Ірпені, Бучі, Києві, Харкові, Запоріжжі, Одесі тощо.

Документальна база містить інформацію про інтерв’ю та особу, індивідуальні відеоінтерв’ю та їхні повні транскрипти. У разі поширення інтерв’ю в засобах масової інформації додано посилання на медійну версію.


Етери

0%