play_arrow

Етери

«Мій дім помістився в чашку» — кампанія від Helping to Leave на підтримку жителів ТОТ і переселенців

micФіліп Дикань today21.06.2024 66

Тло
  • cover play_arrow

    «Мій дім помістився в чашку» — кампанія від Helping to Leave на підтримку жителів ТОТ і переселенців Філіп Дикань


«Мій дім помістився в чашку» — так називається кампанія на підтримку жителів тимчасово окупованих територій (ТОТ) і переселенців. Її розпочала благодійна організація Helping to Leave. Це — серія інтерв’ю з переселенцями, для яких єдине нагадування про їхній дім умістилося у предмет, що вони змогли вивезти із собою: для когось — це улюблена чашка, для когось — вишиванка, фотоальбоми, а для когось — ключі від квартири… У такий спосіб Helping to Leave прагне привернути увагу до труднощів виїзду й адаптації. В організації вірять, що проста й доступна ідея кампанії допоможе краще зрозуміти українців, чий дім залишився в окупації, і долучитися до підтримки їх.

Голосом українців, що вимушено залишили свій дім через окупацію, стала артистка Маруся Чуприненко, чий дім теж перебуває під російською окупацією із 2022 року. Відеоманіфест від Helping to Leave за її участі можна побачити за посиланням.

Про те, як благодійна організація Helping to Leave допомагає українцям виїхати з ТОТ на підконтрольні Україні території, і про проєкт «Мій дім помістився в чашку» у програмі «Накипіло ввечері» розповіли Софія Гедзенко, кураторка евакуації маломобільних людей із ТОТ та рф, і Юлія Калабан, координаторка роботи із ЗМІ.


Етери

0%