Модульна амбулаторія первинної меддопомоги в Ізюмі Володимир Носков
Ізюмська громада — одна з найбільш потерпілих через жорстокі ворожі бомбардування і злочини загарбників. Майже всі медичні заклади громади зазнали серйозних пошкоджень. У березні 2022 року російська авіація не раз завдавала ударів по головному корпусу Ізюмської центральної міської лікарні імені Піщанської Богоматері.
Знищено операційні й хірургічне відділення. Розкрадено сучасне обладнання. Аж до десятих чисел вересня того року, коли українська армія вибила звідти загарбницькі війська, пацієнтів лікували, оперували, а також приймали пологи в жінок у підвальному приміщенні. Знищив ворог і міську поліклініку, де сімейні лікарі консультували дітей і дорослих.
Поки відбудовуватимуть медзаклад, ізюмці зможуть приходити зі своїми питаннями до лікарів, що працюватимуть у новій модульній амбулаторії первинної меддопомоги. П’ятнадцятого липня відбулось урочисте відкриття модульної поліклініки. Проєкт став можливий завдяки співпраці Міністерства охорони здоров’я України та Всесвітньої організації охорони здоров’я. Фінансування забезпечує Гуманітарний фонд для України.
Нова амбулаторія складається із шести збірних модулів, об’єднаних у повнофункціональний медичний заклад. Її обладнано потрібними зручностями, зокрема електрикою, сантехнікою, каналізацією, кімнатами чекання та огляду пацієнтів. Крім того, клініку оснащено генератором і вентиляторами для створення комфортних умов роботи.
Тут надаватимуть послуги первинної медичної допомоги, зокрема лікування хронічних захворювань. У закладі можуть одночасно працювати до 12 медпрацівників. Планують обслуговування понад 10 тисяч людей.
Як розповіла заступниця директора з медичного обслуговування населення Центру первинної медико-санітарної допомоги міста Ізюм Олена Коломійцева, їм у громаді бракує фахівців.
«До повномасштабного вторгнення у нас працювало 24 сімейних лікарі. Сьогодні до роботи повернулося 11 із них. З тих, що не повернулися, частина звільнилася. Тобто вони кудись переїхали і працюють в інших містах України, не плануючи повертатися в Ізюм. Частина тих, які ще не звільнилися, ми сподіваємося, повернеться до нас. Нам бракує лікарів. Якщо людина зголоситься, питання житла порушуватимемо перед Ізюмською адміністрацією. Звичайно, вони зацікавлені, щоб до нас приїжджали лікарі. Однак через руйнацію міста зі службовим житлом є проблема, і в кожному випадку це треба вирішувати індивідуально. Сьогодні нам потрібно хоча б 2–3 фахівці», — розповіла Радіо «Накипіло» пані Олена.
За словами медикині, новоприбулим лікарям обіцяють гідну платню.
Харківська область стала другою, де відкрили модульну амбулаторію. Незабаром облаштують ще сім. Їх визначили в МОЗ, оскільки потрібно відновлювати медзаклади в найбільш постраждалих від війни регіонах. Про це сказав керівник Проєктного офісу з відновлення МОЗ України Олексій Яременко.
Олена Коломійцева зазначила, що в Ізюмській мобільній амбулаторії є всі умови для комфортної роботи медиків і лікування пацієнтів.
Слухайте докладніше про нову амбулаторію в подкасті «Накипіло вранці».