play_arrow

Етери

Вступ без НМТ до мистецьких вишів

micВолодимир Носков today13.03.2024 25

Тло
  • cover play_arrow

    Вступ без НМТ до мистецьких вишів Володимир Носков


Мистецькі виші, серед яких і Харківський національний університет ім. І.П. Котляревського, звернулися до Міністерства освіти й науки з проханням скасувати рішення про зарахування студентів на основі національного мультидисциплінарного тестування. Натомість освітній міністр Оксен Лісовий не погоджується на це, бо вважає, що абітурієнти цих ЗВО є надзвичайно освіченими й ерудованими людьми.

Наприкінці лютого низка університетів, що готує музикантів, акторів і мистецтвознавців, звернулася з листом до Міністерства освіти й науки України, щоби скасувати НМТ для вступу.

«З огляду на суспільне занепокоєння просимо скасувати рішення про застосування результатів НМТ та ЗНО під час вступу до мистецьких закладів вищої освіти, для яких передбачено складання вступних випробувань за творчими конкурсами», — ідеться в листі до МОН.

Серед підписантів: ректор Львівської національної музичної академії імені М.В. Лисенка Ігор Пилатюк, виконувач обов’язків ректора Одеської національної музичної академії імені А.В. Нежданової Олександр Олійник, ректорка Київського національного університету театру, кіно й телебачення імені І.К. Карпенка-Карого Інна Кочарян, ректорка Харківського національного університету мистецтв ім. І.П. Котляревського Наталія Говорухіна, виконувач обов’язків ректора Національної академії керівних кадрів культури й мистецтв Валерій Марченко тощо.

А восьмого березня міністр освіти й науки Оксен Лісовий на своїй сторінці у фейсбуці написав, що він уважає доцільним НМТ для студентів творчих спеціальностей, щоб перевірити знання з базових предметів.
«Безумовно, результати НМТ відіграватимуть меншу роль у формуванні вступного бала, ніж творчий конкурс. Але йдеться про вступ до закладу вищої освіти, тому базові знання з обов’язкових предметів (української мови, історії України, математики й одного предмета на вибір) мають бути в кожного вступника. Розумію, що студенти-контрактники для університетів — це, серед іншого, також джерело наповнення спецфонду закладу, який використовують для поліпшення матеріально-технічної бази ЗВО, виплати зарплат тощо. І це нормально.
Водночас маємо пам’ятати, що ключове завдання університетів — не набрати якомога більше студентів (нагадаю, що кількість вступників зменшується — конкуренція за них зростає), а створити всі потрібні умови для здобуття студентами якісної вищої освіти», — ідеться в дописі Оксена Лісового, у якому він прокоментував прохання ректорів мистецьких вишів скасувати НМТ для їхніх майбутніх студентів.

Додамо, що з 15 березня розпочнеться реєстрація на основну сесію національного мультипредметного тестування — 2024. Цей комплексний тест на час повномасштабної війни замінив зовнішнє незалежне оцінювання.

Попереднього року вступна кампанія 2022–2023 років у мистецьких університетах відбувалася на основі творчого конкурсу. А отже, результати НМТ для вступу, наприклад, до Харківського національного університету мистецтв ім. І.П. Котляревського, були не потрібні. Відкритий лист від імені очільників мистецьких закладів вищої освіти обговорили разом із першою проректоркою Харківського національного університету мистецтв імені Івана Котляревського, кандидаткою мистецтвознавства та професоркою Іриною Сухленко.


Етери

0%