На Харківщині розробляють сучасну систему оповіщення повітряної тривоги Володимир Носков
Особливо уважні за допомогою мобільних застосунків могли помітити, що в прикордонних громадах — Липецькій і Вовчанській — повітряна тривога не припиняється із 12 травня. Там не вщухають активні бої через наступ російських військ на північному прикордонні Харківської області.
Та й у самому Харкові тривоги стали тривалішими — від кількох годин до рекордних вісімнадцяти. На електронній мапі повітряних тривог можна дізнатися, що днями тривога в місті тривала з ранку (08:29) 18 травня до пізньої ночі (02:30) 19 травня. Досі рекордну за тривалістю повітряну тривогу на Харківщині зафіксували 16 травня: вона тривала 16 годин 33 хвилини. Безперечно, це вплинуло на роботу підприємств та установ у Харкові. І якщо бізнес під час тривоги організовує роботу по-різному, то деякі державні установи й міжнародні організації та фонди призупиняли свою роботу.
Тепер система оповіщення почала попереджати про загрозу вуличних боїв та артобстрілів у Вовчанській громаді. Наступним етапом у розвитку системи оповіщення стане розгортання мережі приладів, що повідомлятимуть про небезпеку не тільки сигналом, але й голосовим супроводом про подальші дії жителів конкретного населеного пункту.
Від директора департаменту цивільного захисту Харківської обласної військової адміністрації Івана Сокола в подкасті «Накипіло вранці» почули, чи реально й наскільки це безпечно запустити в Харкові диференційовану систему оповіщення про повітряну тривогу. Раніше такі плани озвучив міський голова Ігор Терехов. Він сказав, що в Харкові працюють над створенням такої системи оповіщення. Це уможливить увімкнення сирени повітряної тривоги тільки в разі небезпеки для міста, а не для всієї області.