play_arrow

Етери

На Харківщині замало курсів з безоплатного вивчення української мови

micВолодимир Носков today13.03.2024 104

Тло
  • cover play_arrow

    На Харківщині замало курсів з безоплатного вивчення української мови Володимир Носков


На Харківщині замало курсів із безоплатного вивчення української мови. Про це напередодні на своїй сторінці у фейсбуці написав уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь. Він переконаний, що від мовних курсів до вишуканої української — один крок.

За даними Тараса Креміня, у Харківській, Сумській, Рівненській, Житомирській, Запорізькій, Херсонській і Кіровоградській областях діє менш ніж десять локацій із безоплатного вивчення української мови. Крім того, у чотирьох областях (Полтавській, Рівненській, Вінницькій і Чернівецькій) й одинадцяти обласних центрах (Луцьку, Рівному, Івано-Франківську, Житомирі, Вінниці, Одесі, Кропивницькому, Чернігові, Запоріжжі, Харкові, Сумах) немає відповідних мовних програм.

За його словами, відповідно до результатів досліджень, більшість громадян України підтримує створення та розвиток безоплатних курсів / тренінгів і/або освітніх платформ для вивчення та вдосконалення знань і вмінь з української мови
«Створення мовних курсів задекларовано в проєкті державної мовної програми. Однак не потрібно чекати її ухвалення, щоб організувати такі майданчики на місцях. Для цього досить ініціативи відповідальної місцевої влади, як це продемонстрували на Закарпатті, Львівщині, Дніпропетровщині й Київщині. Там близько половини від усіх мовних курсів у країні», — каже мовний омбудсмен.

Як відомо, з початку повномасштабного вторгнення за ініціативи уповноваженого із захисту державної мови на території України організовано понад 500 безплатних мовних курсів, розмовних клубів та онлайн-ресурсів, що діють при бібліотеках, освітніх центрах, інститутах післядипломної педагогічної освіти, університетах тощо. Крім того, затверджено понад пів сотню місцевих мовних програм, які посилили забезпечення функціонування української мови як державної.

Повідомити про нові можливості вивчення української мови можна на поштову адресу: [email protected].

Чи є попит на безоплатні курси вивчення української мови й мовні клуби — дізналися від сьогоднішніх гостей, зокрема викладачки безплатних курсів з української мови (у минулому старшої викладачки катедри української та світової літератури ХНПУ імені Григорія Сковороди) Антоніни Яковлевої. За допомогою зуму до розмови долучилася студентка 4 курсу філологічного факультету, заступниця голови студентської ради Харківського національного університету імені Василя Каразіна й уповноважена з питань державної мови серед студентів Тетяна Сегеда. Вона разом зі студрадою створила проєкт розмовних офлайн-клубів українською мовою «УкрФіл», який покликаний популяризувати рідну мову в стінах Каразінського вишу й у Харкові загалом, а також провела вже дві зустрічі на теми стереотипів і суржику.
До обговорення ситуації з мовними клубами й курсами в Харкові долучився також уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.


Етери

0%