play_arrow

Харківські історії

Найстаріший герб Харкова

micФіліп Дикань today08.04.2024 1472

Тло
  • cover play_arrow

    Найстаріший герб Харкова Філіп Дикань


Днями знайдено найстаріший герб Харкова козацьких часів. Знахідку вдалося зробити Олегу Однороженку — докторові історичних наук, старшому науковому співробітникові Інституту української археографії та джерелознавства імені М.С. Грушевського й старшому лейтенантові 67 ОМБр.

У 20-х роках XVIII століття жив у Харкові такий собі Марко Кулиничов. Одного разу пропав у нього кінь — чи то загубився, чи то вкрали, — і поїхав він шукати того коня до Чугуєва. Але просто так узяти й виїхати за тих часів не можна було, на це був потрібен дозвіл — квит. Такий квит Марко отримав у міській ратуші, тогочасному органі самоуправління Харкова. Дозвіл скріпили ратушною печаткою. От на ній і було зображено тодішній харківський герб, який випадково потрапив на очі панові Однороженку.

У програмі «Харківські історії» Олег Однороженко розповів, що зображено на старовинному гербі Харкова, що значать ці фігури, наскільки давнім може бути герб і чому саме він правильний, на відміну від сучасного, який апелює нібито до старовини.


Харківські історії

0%