play_arrow

Етери

Наскільки (не)безпечні флешмоби в соцмережах?

mic Філіп Дикань today09.02.2024 40

Тло
  • cover play_arrow

    Наскільки (не)безпечні флешмоби в соцмережах? Філіп Дикань


У фейсбуку вже приблизно місяць вирує флешмоб, який в українському сегменті називають «21». Користувачам соцмережі пропонують згадати молодість і показати світові себе у 21-річному віці, опублікувавши в акаунті відповідне фото.

Користувачі сприйняли цей флешмоб по-різному: хтось залюбки ділиться власними світлинами далекої пори, дехто вважає це кампанією для поповнення бази штучного інтелекту й бачить у цьому небезпеку, а хтось узагалі вбачає в ньому спецоперацію москви.

Наскільки небезпечний флешмоб, який розпочався з допису 43-річного американця Даміяна Раффа (повна його назва — «Подивімося на тебе у 21» (“Let’s see you at 21”)? Чи стоїть хтось за цим? Можна брати участь у таких кампаніях чи краще утриматися? На що варто звертати увагу, якщо вирішили взяти участь у таких флешмобах? Якими відомостями про себе не треба ділитися? Хто та як може використовувати наші персональні дані?

Про це у вечірньому етері Радіо «Накипіло» поговорили з керівником проєкту з медіаграмотності, фактчекінгу й розвитку критичного мислення «По той бік новин» Сергієм Одаренком і журналістом медіагрупи «Накипіло», тренером із медіаграмотності Віктором Пічугіним.


Етери

0%